Uroda

Jak zadbać o włosy samemu w domu?

Jak zadbać o włosy samemu w domu

Kobiety, które noszą długie włosy obcinane na prosto, znajdują się obecnie w najkorzystniejszym położeniu. W dobie pandemii koronawirusa, gdy nie działają salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, trzeba samemu zadbać o swoją urodę. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza gdy ktoś nosi bardziej skomplikowane fryzury. Jak zadbać o włosy samemu w domu?

Podcinanie końcówek

Jeśli masz rozdwojone końcówki, to tak naprawdę nie potrzebujesz fryzjera, ale drugiego domownika. Pokażesz mu, ile cm ma ci obciąć i on to zrobi. Musisz jednak wcześniej zaopatrzyć się w specjalne nożyczki do włosów, które kupisz za kilkanaście złotych praktycznie w każdej drogerii. Chodzi o to, aby ich ostrza nie były stępione przez cięcie papieru, przecinanie woreczków z zakupami online etc., ponieważ wówczas na podcinany włosów, tylko je szarpiemy, przez co ulegają one kolejnemu uszkodzeniu mechanicznemu.

Farbowanie odrostów

Jeśli farbujesz włosy, naturalną koleją rzeczy jest to, że z czasem pojawiają się odrosty. Może to być twój naturalny kolor lub pierwsze siwe włosy. Warto je zafarbować, aby wyglądać korzystniej. Nie musisz wcale w tym celu obdzwaniać rozpaczliwie wszystkich fryzjerów z okolicy. Wystarczy  kupić dobrej jakości farbę do włosów w drogerii, która jest aplikowana w prosty sposób dzięki specjalnej buteleczce z dzióbkiem lub atomizerowi.  Do wyboru mamy wiele nowoczesnych rozwiązań i sporo ciekawych odcieni, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. Jeśli boisz się, że nie trafisz z kolorem, kup na początek szampon koloryzujący do 24 myć. Jeśli zdecydujesz się na ciemniejszy odcień, ten powinien dość dobrze chwycić.

Intensywne nawilżanie dobrymi maskami do włosów

Aby włosy nie były zniszczone, warto o nie systematycznie dbać, wykorzystując do tego celu wysokiej jakości kosmetyki. W drogeriach, ale też w sklepach online możesz kupić tę samą maskę czy odżywkę do włosów, z której korzysta twoja fryzjerka. Teraz większość profesjonalnych produktów fryzjerskich znajduje się na wyciągnięcie ręki. Tego typu kosmetyki wcale nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać.

Na większe wyjście warto rozpuścić włosy

Wprawdzie w dobie epidemii koronawirusa nie mamy zbyt wielu okazji na większe wyjścia, jednak niektórzy ludzie biorą wcześniej zaplanowany ślub. Jak uczesać się na tę uroczystość, skoro nie możemy skorzystać z usług fryzjerskich? Możemy po prostu rozpuścić włosy, wcześniej je prostując lub nawijając na lokówkę. W ten sposób uzyskamy schludną i efektowną fryzurę przy niewielkich umiejętnościach fryzjerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *