Artykuły Moda

Najczęściej popełniane błędy w doborze letnich ubrań

Najczęściej popełniane błędy w doborze letnich ubrań

Przed nami lato, jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku. Gdy żar leje się z nieba, pragniemy ubrać się przewiewnie. Wówczas bardzo często odkrywamy, że w naszej szafie są same grube ubrania.  To nie jedyny grzeszek, jaki mamy na sumieniu. Przedstawiamy najczęściej popełniane błędy w doborze letnich ubrań.

Wybór obcisłych ubrań z poliestru

Najlepiej kupować ubrania z wiskozy, lnu, bawełny czy lyocellu. Jednak czasem spodoba się nam jakaś rzecz z poliestru. Ponadto materiały syntetyczne mają jedną przewagę na naturalnymi i sztucznymi – nie wykazują tendencji do gniecenia, dlatego też nie musimy ich prasować. To spora wygoda zwłaszcza w czasach, gdy każda z nas ma na głowie wystarczająco dużo obowiązków. Jednak obcisłe ubrania z poliestru nie są zbyt przewiewne. Można się w nich ugotować żywcem. Dlatego lepiej w przypadku poliestru wybierać luźniejsze kroje z wyciętymi, gołymi pachami.  To zapewnia większą przewiewność tego typu odzieży.

Zakup zbyt grubych jeansów

Jeansy z grubego denimu cieszą się dużą popularnością. Uchodzą za lepsze jakościowo i trwalsze. Coś niewątpliwie w tym jest, ale grube jeansy zupełnie nie sprawdzą się podczas upalnych dni. To dobre rozwiązanie na chłodniejsze pory roku. Dlatego na lato lepiej zaopatrzyć się w cienkie, bawełniane spodnie lub postawić na te wykonane z wiskozy.

Szorty odkrywające pośladki

To oczywiście kwestia gustu, ale dla osób postronnych oglądanie cudzych pośladków może być mało przyjemnym doświadczeniem. Niektóre szorty w sklepach są dla nas ciut za krótkie i za dużo odsłaniają, dlatego warto je przymierzyć przed zakupem, aby upewnić się, że możemy w nich spokojnie wyjść na miasto.

Prześwitujące ubrania

Ubrania na lato często są wykonane  z cienkich materiałów, to dobrze, bo dzięki temu są one dość przewiewne, pamiętajmy jednak o tym, aby unikać rzeczy prześwitujących. Epatowanie swoją bielizną jest raczej tym, czego wolałybyśmy uniknąć. Niestety, wiele letnich spodni czy bluzek okropnie prześwituje.

Zakup zbyt ciężkich dodatków

Lato to czas, kiedy raczej zwracamy się w kierunku jasnych ubrań. Częściej sięgamy bo biel, błękit czy pastele.  Dlatego też noszenie do nich czarnych torebek, pasków itp., może wyglądać niezbyt korzystnie. Czerń jest bowiem dość ciężkim, przytłaczającym kolorem, który wprawdzie pasuje do wszystkiego, ale może zaburzać harmonię w naszej letniej stylizacji. Nie będzie kłócił się kolorystycznie, ale odniesiemy wrażenie ciężkości i niestosowności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *