wiosenne porządki

Na samo hasło „wiosenne porządki”, niektórzy reagują wręcz alergicznie. Wielkie sprzątanie może nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale wiosna jest najlepszą okazją, by tego dokonać. Nowy sezon to czas zmian, więc warto pozbyć się tego co zbędne. Jak zabrać się za wiosenne porządki

Przygotowanie to podstawa

Na początku najlepiej odpowiednio się przygotować. Włącz ulubioną muzykę, która pozytywnie cię nastroi. Zaparz kawę lub herbatę, otwórz okno. Niech całe otoczenie sprawi, że nabierzesz energii do działania. Pomyśl od czego zacząć, co takiego zaprząta twoje myśli. Wieczny nieporządek w szafie czy może chaos w kosmetyczce? Od tego zacznij, małymi kroczkami. Wtedy osiągniesz sukces. Wcześniej warto zaopatrzyć się o kartonowe pudełka, organizery i zapachy do szafy. Nie zapomnij też o workach na śmieci i ściereczkach do kurzu – na pewno się przydadzą. Z dobrym humorem można przystąpić do wiosennych porządków, które uwierz, będą dobrym początkiem dla ciebie i twojego samopoczucia.

Wiosenne porządki w szafie i kosmetyczce

Garderoba to odwieczny problem każdej kobiety. Niezliczone ilości sukienek, jeansów, spódnic i bluzek, które piętrzą się w coraz to większe stosy. Spośród nich trudno wyłowić ulubioną bluzkę, którą akurat chciałybyśmy założyć.  Jak temu zaradzić? Co zrobić by w szafie nastał ład i porządek? Grunt to selekcja. Dla niektórych to przykre i bolesne, ale uwierzcie drogie panie, że konieczne. Szafa nie jest z gumy i mimo tego, że wiele potrafi wytrzymać, też ma swoje ograniczenia. Dlatego w pierwszej kolejności opróżnijmy szafę i zacznijmy przegląd, bez zbędnych sentymentów i zwrotów typu „jak schudnę, to na pewno to założę”. Ubrania, których nie nosiłyśmy przez ostatni rok z pewnością już nie założymy. To stara zasada, która ma swoje usprawiedliwienie w praktyce. Nie wierzycie? Sprawdźcie w swoich szafach!

Rzeczy w dobrym stanie oddajmy potrzebującym lub przyjaciółkom. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie tzw. swap party, polegającego na wymianie ubrań lub wystawienie rzeczy na internetowych aukcjach. Wszystkie ubrania, które nie nadają się już do użytku wyrzucamy. W szafie od razu zrobi się luźno i przejrzyście.  Zimowe ubrania możemy pochować do pokrowców i pudełek. W ten sposób zyskamy trochę miejsca i swobodnie będziemy mogły zestawiać wiosenne stylizacje.  Bieliznę i dodatki warto przechowywać w tekstylnych organizerach, które pozwalają na utrzymanie porządku nawet na małej przestrzeni.  Na koniec nie zapomnijmy zawiesić w szafie saszetki zapachowe.

Skoro w naszej garderobie panuje już iście wiosenny porządek, czas na kosmetyki.  My kobiety mamy tendencję do kupowania i gromadzenia ich zbyt dużej ilości. Kolejna szminka czy cienie tylko zajmują miejsce. Często zapominamy, że mamy już taki odcień lub ostatnio kupiłyśmy więcej opakowań kremu, bo była promocja. Musimy sprawdzić daty ważności kosmetyków, które posiadamy. Dzięki temu będziemy wiedziały, co powinno wylądować w koszu.

Jeśli mamy produkty, których nie używamy, oddajmy je siostrze, mamie lub przyjaciółce. Może odcień danego podkładu będzie im pasował i kosmetyk znajdzie swoje miejsce w innej kosmetyczce. W utrzymaniu porządku w przypadku kosmetyków, również pomogą nam organizery. Dostaniemy je w każdym sklepie z akcesoriami dla domu. Dobrym patentem są samoprzylepne naklejki lub taśma, na której możemy napisać datę otwarcia kosmetyku. W ten sposób możemy kontrolować ich ważność, bezpieczne z nich korzystając.

porządkiWiosenne porządki wcale nie są takie straszne. Wystarczy, że pozbędziemy się tego, czego kompletnie nie potrzebujemy, by cieszyć się wolną przestrzenią.  Dobra organizacja to podstawa każdej nowoczesnej kobiety, więc nie pozwólmy by wokół nas panował bałagan. W końcu na świecie są przyjemniejsze czynności niż nieustanne sprzątanie.

Katarzyna Antos