Choć poduszka wygląda niepozornie, to właśnie ona determinuje jakość snu. Chyba każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się obudzić z bólem kręgosłupa. W jaki sposób można temu zapobiec?

Wielu z nas nie przywiązuje zbyt dużej wagi do wyboru poduszki, podczas zakupów kierujemy się walorami estetycznymi, jej miękkością oraz ceną. Tymczasem warto zapoznać się z oznaczeniami na metce, ponieważ dostarczają one konsumentowi wielu cennych informacji. W związku z tym, iż różnimy się oczekiwaniami, przy wyborze poduszki powinniśmy kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Jeśli dokonamy właściwego wyboru, czeka nas komfortowy i zdrowy sen.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę?

Zakup odpowiedniej poduszki, stworzonej przez firmę z doświadczeniem, to nie kaprys, lecz konieczność. Zdarza się, iż budzisz się z bólem szyi, ramion czy karku? Oznacza to, iż wypoczywasz, korzystając z kiepskiej jakości poduszki. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów, by uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, w tym bólu kręgosłupa?

Mogłoby się wydawać, że w zakupie poduszki nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy pojechać do hipermarketu i wybrać taką, która będzie pasowała do wystroju sypialni. Warto jednak pamiętać, iż poduszka poduszce nierówna. Prawidłowo dobrana powinna podtrzymywać szyjny odcinek kręgosłupa w naturalnej, lekko wygiętej pozycji. W związku z tym, iż podczas snu wielokrotnie zmieniamy ułożenie ciała, poduszka powinna gwarantować stabilność kręgom również wtedy, gdy śpimy na boku czy brzuchu. Nie należy również zapominać, iż idealna poduszka musi być przyjemna w dotyku, delikatna i miękka.

Kieruj się pozycją, w jakiej śpisz!

Kluczową rolę odgrywa kształt poduszki, na której wypoczywamy, powinniśmy go dostosować do pozycji, w której najczęściej śpimy. Na rynku można znaleźć zarówno klasyczne poduszki, jak i anatomiczne. Pierwsze z nich sprawdzą się w przypadku osób, które kładą się na brzuchu lub na ukos, ponieważ pozwalają uniknąć przeciążeń karku. Jeśli śpisz głównie na boku i plecach, powinnaś przyjrzeć się ofercie firm, które produkują poduszki wyprofilowane do anatomicznych kształtów. Stanowią one podporę dla naturalnej krzywizny kręgów szyjnych, jednocześnie podtrzymują głowę, szyję oraz barki.