Dom Styl życia

Jak wprowadzić wiosnę do swojego domu

Czy już zdążyłyśmy odświeżyć mieszkanie z okazji rozpoczynającej się wiosny? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas. A ja podpowiem, jak to zrobić.

Czy już zdążyłyśmy odświeżyć mieszkanie z okazji rozpoczynającej się wiosny? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas. A ja podpowiem, jak to zrobić.

Zmiany, zmiany, zmiany

Wiosna to świetny moment na zmiany w mieszkaniu. Jest już wystarczająco ciepło, aby otworzyć na oścież okna i korzystać z pogody. Po długiej zimie cieszymy się w poprawy pogody i mamy chęci na nowości. Mamy także siły na podejmowanie decyzji związanych z wystrojem, na malowanie i na przestawianie mebli. Oczywiście nie musimy dokonywać takich spektakularnych przemeblowań, są i inne sposoby na odświeżenie i odnowienie domu i na wprowadzenie do niego wiosny.

Malowanie

Na wiosnę warto zmienić coś w swoim domu. Pomalowanie i odświeżenie ścian pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu. Polecam pomalowanie ścian na jasne, pastelowe kolory. Tak odświeżone pomieszczenia zyskają nowy charakter. A jeśli jeszcze przestawimy nieco inaczej meble, to zyskamy całkiem nowe wnętrze. Możemy też zainwestować trochę pieniędzy i kupić jakiś ciekawy mebel, np. pufę w kształcie kwiatu.

Dodatki

W sklepach czy na różnych portalach internetowych możemy kupić ciekawe, wiosenne dodatki. Mogą to być zasłonki, ozdobne poduszki, pościel, ściereczki, dodatki do kuchni. Na starą kanapę wystarczy położyć ciekawą, zieloną narzutę, na to poduszki w kwiatowe wzory i już czujemy wiosnę. W kuchni używajmy np. zielonego czajnika i garnków w kwiaty. Do tego kolorowe łyżki cedzakowe, żółta deska do krojenia czy kolorowe talerze i kubki. Jeśli nie lubimy jednokolorowych kubków, to możemy wybrać takie we wzory kwiatowe czy zwierzęce (np. w motylki). Możemy zakupić po jednym kubku dla każdego, ale możemy też zainwestować w całą kolorową zastawę i używać jej każdej wiosny.

Kwiaty

Kwiaty świetnie się prezentują w każdym domu oraz – moim zdaniem – sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przyjemne. Najlepiej sprawdzają się świeże kwiaty w wazonach – czy to zakupione w kwiaciarni, czy zerwane z własnego ogrodu lub z łąk podczas rodzinnej wycieczki. Oprócz kwiatów ciętych możemy postawić w domu różne kwiaty doniczkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od tego, co kto lubi. Jednak jeśli nie chcemy mieć żywych kwiatów, to możemy zakupić kwiaty sztuczne. Jest ogromny wybór takich dodatków i, co ważne, kwiaty te do złudzenia przypominają żywe. Są trwałe, ładne i nie potrzebują naszej opieki. A i tak nadają mieszkaniu wiosennego charakteru.

Garderoba

Wiosenne klimaty powinny panować także i w naszej garderobie. Nasze szafy także wymagają naszej uwagi, a wiosna to czas na porządki. Jeśli mamy taką możliwość, to pozostawmy tylko lekkie i kolorowe ubrania typowo wiosenne (do każdej pory roku pasują inne ubrania, inne materiały, inne kroje itd.). Ciężkie i grube bluzki, płaszcze itp. wynosimy na strych (oczywiście właściwie zapakowane) lub do dużej szafy czy garderoby. W szafie nie może być za ciasno, ponieważ ubrania szybko się niszczą, a i mogą się zalęgnąć mole.

Tych kilka zasad pomoże nam przygotować i dostosować dom do wiosennych klimatów. Wystarczą niewielkie zmiany, aby dom był jak nowy. W takim domu czujemy się dobrze, co pozytywnie wpływa na całe nasze życie.

A Wy, Drogie Czytelniczki, jak wprowadzacie wiosnę do swoich domów?

Sabina Sosnowska

Komentarze

Emilly27k

8 lat temu

Uważam,że nastrój w domu na wiosnę powinien być dobry. Zapach malowanych ścian pozwala nam ujrzeć dom z innej stron.

Zostaw komentarz