Uroda

Jak pozbyć się kompleksów?

Jak pozbyć się kompleksów

Kompleksy to ogromny problem większości Polek, choć uchodzimy za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie, mamy sobie wiele do zarzucenia. Nie lubimy siebie, choć powinnyśmy. Jak pozbyć się kompleksów?

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

Istnieją takie kompleksy, których można pozbyć się w bardzo prosty sposób, ponieważ same przyczyniamy się do ich istnienia. Jednym z nich jest oponka na brzuchu. Jeśli masz dość swojej nadwagi, nie podoba ci się twoje ciało, to uczyń je bardziej atrakcyjnym, przechodząc na zdrową dietę i ćwicząc. Możesz skorzystać z porad profesjonalnego dietetyka, który ułoży ci dietę. To pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze i zmniejszyć ilość dostarczanych kalorii. Oczywiście, początkowo słodycze będą cię kusić. Tak wygląda wychodzenie z każdego uzależnienia, a przecież cukier to też nałóg. Jednak musisz zachować silną wolę i w ogóle nie jeść słodkiego.  Bardzo ważny jest także ruch. Możesz zacząć chodzić do pracy pieszo, zacząć ćwiczyć na siłowni, pokonywać długie dystanse na rowerze. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą powinna szybko przynieść oczekiwane rezultaty.

Jak poprawić stan cery?

Trądzik nie zależy już od nas. To nie nadwaga, którą można wyeliminować w prosty sposób, przechodząc na zdrową dietę i pamiętając o aktywności fizycznej. Niemniej z cerą też można coś zrobić. Np. zastanowić się, czy trądzik nie ma podłoża kosmetycznego i nie wynika z nadużywania kosmetyków. Może trzeba zrezygnować z tradycyjnego podkładu na rzecz minerałów, aby unikać zapychania? Niewykluczone, że twojej cerze nie służą też kremy i dobre rezultaty może przynieść ich odstawienie.  W przypadku problemów z cerą, warto skorzystać z pomocy dermatologa, który cieszy się dobrą opinią wśród osób borykających się z podobnym problemem jak ty.

Jak wzmocnić włosy?

Włosy często wypadają z powodu niewłaściwej diety, nadmiernej stylizacji i zbyt częstego stosowania silnych farb do włosów. W przypadku diety należy pamiętać o jej urozmaiceniu, wdrożeniu do codziennego menu większej ilości orzechów, produktów pełnoziarnistych, surowych owoców i warzyw. Co do stylizacji to trzeba polubić włosy takimi, jakimi są. Nie ma sensu ich codziennie prostować czy kręcić na lokówce, gdyż tego typu zabiegi tylko je niszczą.  Silne farby można zastąpić dobrej jakości szamponami koloryzacyjnymi.

Jak poprawić rysy twarzy?

Nie jesteś zadowolona ze swoich rysów twarzy? Uważasz, że są za ostre? Zawsze możesz je delikatnie skorygować umiejętnie wykonanym makijażem. Podkreślając mocniej usta, a powieki malując żywymi, jasnymi odcieniami,  odwracasz uwagę od zbyt dużego, spiczastego nosa.  W rezultacie twoja twarz wygląda bardziej atrakcyjnie.

Jak powiększyć pośladki?

Chciałabyś mieć większe pośladki? Cóż, nie każdą z nas natura takowymi obdarzyła, ale od czego są regularne ćwiczenia? Znajdź sobie w internecie filmiki z ćwiczenia na powiększenie pośladków i wykonuj je regularnie. Po kilku miesiącach dostrzeżesz pierwsze rezultaty, które dodadzą ci pewności siebie.

Polub swoje ciało

Zamiast ciągle doszukiwać się w sobie mankamentów, polub swoje ciało. Zwróć uwagę na swoje mocne strony – długie nogi, szczupłą talię, długą szyję, ładny dekolt czy drobne dłonie. Podkreślaj to, co w sobie lubisz, a emanująca z ciebie pewność siebie odciągnie uwagę od twoich niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *