Babskie sprawy Styl życia

Jak polubić strzejące się ciało?

Właściwie żadna kobieta nie jest zadowolona ze swojego ciała, a kiedy zauważy pierwsze oznaki starzenia – wpada w panikę i czarną rozpacz. Czy można starzeć się w zgodzie ze samą sobą, lubić swoje ciało? Uważam, że można. I o tym będzie ten artykuł.

Właściwie żadna kobieta nie jest zadowolona ze swojego ciała, a kiedy zauważy pierwsze oznaki starzenia – wpada w panikę i czarną rozpacz. Czy można starzeć się w zgodzie ze samą sobą, lubić swoje ciało? Uważam, że można. I o tym będzie ten artykuł.

Nowa religia XXI wieku – kult ciała

Zawsze, czy to w starożytności, czy w XX wieku, doceniano piękno kobiecego ciała. Warto chociażby wspomnieć, jak wielbiono kobiety o rubensowskich kształtach. A starsze kobiety pięknie się starzały i były szanowane ze względu na swoją wiedzę życiową i doświadczenie.

Dziś już 30-latka dla niektórych jest stara. Na wybiegach królują nastoletnie dziewczęta. To swoją drogą dziwne, że moda tworzona jest zazwyczaj przez homoseksualistów albo przez pulchne panie, a w te kreacje może się wcisnąć może z 10% kobiet chodzących po kuli ziemskiej.

Media a dojrzałe kobiety

Dodatkowo, media również propagują młodość. Krem dla 30-latki reklamuje 18-latka, a dla 50-latki – 35-latka. W telewizji rzadko widać kobiety po 50-tce, często są zwalniane albo przenoszone na inne stanowiska, a zastępują je kolejne młode i świeże twarze.

Według mnie jest to nienormalne. Gdzie się podział szacunek dla kobiecych zmarszczek, które niosą ze sobą życiową mądrość? Nic dziwnego, że wiele kobiet nie może się pogodzić z upływem czasu – mają świadomość, że to w pewnym stopniu wiąże się z wykluczeniem ze społeczeństwa.

Jak polubić swoje starzejące się ciało?

Odpowiednie nastawienie psychiczne

Wszystko zależy od tego, co kobieta ma w głowie. Jeśli jest pewna siebie i lubi siebie za to, kim jest, a nie za to, jak wygląda, to nie będzie miała problemu. Jeśli jednak kobieta myśli o sobie jako o tej, którą widzi w lustrze, to powinna zmienić swoje nastawienie. Wygląd to naprawdę nie wszystko!

Aktywność fizyczna

Ważne też, aby kobieta o siebie dbała – ćwiczenia fizyczne, basen, kosmetyki ujędrniające, masaże, itp. – w zależności od tego, na co ją stać.

Aktywność fizyczna jest dobra w każdym wieku, ponieważ nie tylko działa dobroczynnie na zdrowie, ale także pobudza do działania tzw. „hormon szczęścia”, dzięki któremu ludzie czują się szczęśliwsi i optymistycznie patrzą w przyszłość.

Aktywność umysłowa

Nie można też zapominać o dbaniu o swoją psychikę i duszę. Dobra lektura, film, kolacja z przyjaciółmi, hobby – to wszystko sprawi, że psychicznie kobieta poczuje się młodziej i nabierze dystansu do wyglądu.

Szczera rozmowa – podstawa dobrego związku i dobrego samopoczucia

I chyba najważniejsze – szczera rozmowa z mężem czy partnerem. Kobiety mają często wyimaginowane kompleksy albo wyolbrzymiają jakieś swoje niedoskonałości, a potem męczą tymi wyznaniami swoich mężczyzn. A przecież oni tego nie widzą, bowiem oni kochają swoje kobiety za to, jakie są, kochają ich zmarszczki wokół ust, bo wiedzą, że to oni sami je rozśmieszali, kochają ich brzuchy z rozstępami, gdyż te kobiety dały im dzieci.

Ważne, żeby kobieta dbała o siebie, a nie wiecznie narzekała. Jeśli będzie ciągle marudzić, jaka jest gruba, to wtedy istnieje większe ryzyko, że w końcu mężczyźni zaczną doceniać urodę innych pań.

Akceptacja swojego wyglądu a seks

Szczera rozmowa z partnerem pomoże kobiecie zobaczyć siebie taką, jaką on ją widzi. I pozwoli też na rozluźnienie się i swobodę w łóżku. Mężczyźni jakoś nie przejmują się swoimi zakolami czy trochę większym brzuchem i z chęcią kochają się przy zapalonym świetle. Kobiety są spięte i zamiast rozkoszować się chwilami z ukochanym, to myślą o tym, że mają cellulit albo fałdkę na brzuchu. Szkoda na to czasu, ponieważ on i tak nie zauważy, a jeśli nawet zauważy i nic nie powie, to oznacza, że kobieta nadal mu się podoba i pociąga fizycznie. I nadal ją kocha.

Polecam przeczytanie w internecie, na różnych forach, mądrych wypowiedzi mężczyzn, którzy kochają swoje żony po kilkadziesiąt lat i one nadal są dla nich najpiękniejsze. To nie są wymyślone przykłady, ale wzięte z życia.

Seksapil, mądrość i poczucie własnej wartości kontra młoda skóra

Młode kobiety może i mają ładne ciało, ale wielu z nich brakuje pewności siebie, więc i one źle się czują we własnej skórze. Kobiety starsze martwią się, że ich ciało nie jest jędrne i sprężyste. A przecież mają to, czego tym młodym brakuje – znajomość siebie i swojego ciała, poczucie własnej wartości, seksapil, mądrość. To właśnie ta mieszanka działa na mężczyzn pociągająco, nie tylko długie nogi czy szczupła sylwetka.

Tak więc, aby polubić swoje ciało, trzeba sobie wszystko ułożyć odpowiednio w głowie. I dbać o nie cały czas, nie zapominając o uśmiechu na twarzy.

Sabina Sosnowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *