Jak odjąć sobie lat za pomocą makijażu

Chcesz wyglądać młodo? Pomóc może ci w tym odpowiednio dobrany makijaż oraz strój.  Wiele kobiet zamiast odmładzać się make upem, uzyskuje efekt odwrotny do zamierzonego. Źle wykonany makijaż tylko dodaje im lat.  Wystarczy zatem unikać pewnych błędów i wprowadzić parę trików, by uzyskać efekt anti-aging bez skalpela. Jak odjąć sobie lat za pomocą makijażu?

Przestań się opalać

Kobiety często zapominają, że opalenizna nie tylko dodaje lat, nawet ta z tubki, ale też promienie UV uszkadzają DNA komórek skóry i tym samym przyspieszają powstawanie zmarszczek. Jeśli chcesz wyglądać młodo, zrezygnuj z opalenizny na rzecz jasnej skóry. Wbrew pozorom niewielu mężczyznom podoba się opalona skóra, panowie lubią jasną karnację, spod której prześwitują urocze rumieńce.

Wyrównaj kolor skóry pudrem w jasnym odcieniu

Gdy przestaniesz się opalać, a twoja skóra stanie się jasna, zrezygnuj z ciężkich podkładów. Nawet najlepszy fluid odznacza się na twarzy po kilku godzinach. Dlatego lepiej jest wyrównać kolor za pomocą lekko kryjącego pudru w kamieniu. Postaw na jasny odcień. Pamiętaj też o tym, że nie ma co wstydzić się swojej karnacji. Jeśli masz jasnoróżową cerę, kup jasnoróżowy puder. Nie pudruj się na siłę żółtym, bo twoja skóra będzie wyglądała na chorą i zmęczoną.

Na policzki nałóż cukierkowy lub pudrowy róż

Zrezygnuj z bronzera, bo dodaje lat. Podkreśl swoją dziewczęcą naturę za pomocą odpowiednio dobranego różu. Najlepiej sprawdzi się ten pudrowy lub w cukierkowym odcieniu.  Róż nie powinien wpadać w brąz ani zawierać ciepłych, rudych tonów. Powinien maksymalnie jak najlepiej imitować naturalny rumieniec.

Zrób jasny makijaż oka w kolorze lawendy lub różu

Niech makijaż oczu nie będzie za ciemny. Malując powiekę na różowo lub lawendową, dodajesz sobie zwiewności i naturalnego, dziewczęcego uroku. Pamiętaj, że jasne, różowawe kolory mają w sobie magiczną moc. Cudownie odmładzają i to bez żadnych wyrzeczeń czy użycia skalpela.

Mocno wytuszuj rzęsy

Podkreśl swoje zmysłowe spojrzenie, mocno tuszując rzęsy od nasady aż po same końce.  Niech będą maksymalnie wydłużone i pogrubione. Wachlarz pięknych rzęs sprawia, że wyglądasz promiennie.

Pomaluj usta na różowo

Mężczyźni kochają róż na ustach. On sprawia, że wyglądasz słodko i dziewczęco. Kojarzy się bowiem z czasami nastoletnimi oraz z podnieceniem kobiety, malującym się na jej twarzy. Do wyboru masz wiele odcieni różu, ale raczej staraj się sięgać po czystsze kolory aniżeli brudne czy neonowe.

Użyj rozświetlacza

Rozświetlony szczyt kości policzkowych i łuk Kupidyna sprawia, że wyglądamy świeżo i promiennie. Jeśli masz jasnoróżową karnację postaw na różowy lub srebrny rozświetlacz. Przy żółtej  lepiej sprawdzi się złoty rozświetlacz.  Pamiętaj, aby nie nakładać rozświetlacza na zmarszczki, tylko tuż pod nimi, bo inaczej mocno je wyeksponujesz i się postarzysz. Unikaj brązowo-ceglastych rozświetlaczy, bo one ewidentnie dodają lat.