Najnowsze Sekrety kosmetyków Uroda

Jak idealnie malować rzęsy?

jak idealnie malować rzęsy

Piękne i długie rzęsy podkreślają nasze spojrzenie. Możemy czarować nim do woli jeśli tylko wiemy, jak idealnie malować rzęsy!

Idealne rzęsy czyli maskary w dłoń!

Rzęsy niczym firanki to dopełnienie makijażu kobiety. Ale nie każda z nas została obdarowana przez naturę długimi i gęstymi rzęsami. Odpowiednio zadbane i wytuszowane wydobędą uwodzicielską głębię spojrzenia. Oko staje się większe i bardziej wyraziste. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez pomalowanych rzęs. Jak idealnie malować rzęsy?

Użyj zalotki do rzęs

Zanim rozpoczniemy malowanie rzęs, warto użyć zalotki. Takie akcesorium podkręci rzęsy. Zalotki używamy wyłącznie na niepomalowanych włoskach, ponieważ po użyciu tuszu, podkręcenie może skutkować połamaniem rzęs. Dla lepszego efektu możemy nieco podgrzać zalotkę ciepłym powietrzem suszarki.

Maluj rzęsy zygzakowatym ruchem

Rzęsy najlepiej malować zygzakowatym ruchem. W ten sposób otrzymamy lepszy efekt makijażu oka. Malując rzęsy kierujemy szczoteczkę od nasady. Następnie kierując ją w prawo i w lewo przesuwamy do góry, aż po końce naszych rzęs. Przed przystąpieniem do malowania warto usunąć nadmiar tuszu ze spirali. Możemy zrobić to za pomocą chusteczki higienicznej. Jeśli chcemy uzyskać podkręcone rzęsy, wybierzmy szczoteczkę wygiętą w łuk. Pięknie podwinie ona rzęsy, otwierając i powiększając oko.

Pamiętaj o dolnych rzęsach

Wykonując makijaż oczu musimy pamiętać nie tylko o górnych rzęsach. Bez pomalowanych dolnych rzęs, oko nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Dopełnieniem makijażu jest aplikacja tuszu także na dolne rzęsy. Malując je, nie możemy zapominać o rzęsach w kącikach. Im dokładniej pomalujemy rzęsy, tym nasze oko wyda się większe a makijaż bardziej efektowny.

Nałóż kilka warstw tuszu dla efektu teatralnych rzęs

rzęsyJeśli chcemy uzyskać prawdziwie dramatyczne spojrzenie, możemy nałożyć kilka warstw tuszu na rzęsy. Pamiętajmy jednak, że po każdej warstwie musimy poczekać, aż tusz do rzęs wyschnie. Dopiero wtedy nakładamy kolejną porcję kosmetyku. W przypadku pozostawienia śladów tuszu na powiece, wystarczy zmyć je patyczkiem kosmetycznym, nasączonym płynem do demakijażu.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Emilly27k

7 lat temu

To jest trudna sztuka pomalować rzęsy tak, aby się prezentowały ładnie i przejrzyście. Marka kosmetyku ma znaczenie oraz to , aby się nie rozmazywał zaraz po pomalowaniu.

pati25

7 lat temu

Doskonałe rady jak malować rzęsy.Nigdy dolnych rzęs nie malowałam,ale może czas to zmienićć.Chcę ,aby oczy wyglądały na większe

majra2601

7 lat temu

Dużo też zależy od tego jakiego tuszu do rzęs używamy i jaki efekt chcemy uzyskać. Ja nigdy nie maluję ruchem zygzakowatym rzęs bo po prostu mi to nie wychodzi i rzęsy mam bardziej posklejane :P. Zalotka jest rewelacyjnym wynalazkiem i myślę, że każda z pań powinna się zaprzyjaźnić z nią, bo po jej użyciu rzeczywiście można zauważyć spektakularne efekty. Co do ilości wart tuszu – ja zawsze nakładam minimum 2 bo lubię mocniej wytuszowane rzęsy, ale przy dokładaniu mascary trzeba uważać aby nie porobić sobie tzw. owadzich nóżek na końcach rzęs.

Mindi

7 lat temu

Mam słabiutkie, ledwie widoczne rzęsy, dlatego zalotki nie używałam nigdy. Zwykle maluję rzęsy kilkakrotnie ale szybko zlepiają się. Może ta metoda na malowanie zygzakiem będzie dobrym rozwiązaniem i rzęsy będą lepiej wyglądały.

eve

7 lat temu

bardzo przydatna garsc wskazowek o ktorych warto pamietac przy malowaniu rzes!

Zostaw komentarz