Anna Kołomycew z wykształcenia jest matematyczką, gdy przed 5 laty zakładała bloga poświęconego pielęgnacji włosów – www.anwen.pl, nie przypuszczała, że wokół swojego internetowego zakątka zgromadzi tysiące dziewczyn.

Przez ten czas pomogła ona wielu Polkom spełnić marzenie o długich i pięknych włosach, a setki tysięcy kobiet zmobilizowała do tego, by o nie zadbać. W wolnych chwilach Anwen dużo czyta (nie tylko o włosach), doskonali warsztat fotograficzny i planuje dalekie podróże. Anna Kołomycew ma słabość do włoskiej kuchni, lodów ze Starowiślnej i owocowych koktajli.

Za sprawą licznych publikacji na blogu Anwen.pl wypracowała sobie status eksperta w tematyce związanej z pielęgnacją włosów, o czym najlepiej świadczy fakt, iż jest często cytowana w blogosferze. Anna Kołomycew osiągnęła ogromny sukces, udało jej się stworzyć Facebookową społeczność Włosomaniaczek, która liczy 106 000 osób. Swoją pierwszą książkę poświęciła zagadnieniom, na których zna się najlepiej, czyli pielęgnacji włosów.

Za sprawą książki „Jak dbać o włosy” dowiesz się jak:

  • jak ocenić strukturę włosów i nauczyć się je poskramiać
  • znaleźć złoty środek i idealne kosmetyki dla swojego rodzaju włosów
  • stworzyć swój tygodniowy plan pielęgnacji i poznać cudowną moc płukanek, mgiełek, masek oraz peelingów.

Któż z nas przynajmniej raz w życiu nie miał problemów z wypadającymi włosami, łupieżem, przesuszeniem czy zniszczonymi końcówkami? To tylko nieliczne trudności, na które napotykamy na co dzień. Niektóre problemy mają podłoże zdrowotne, jednak z większością z nich możesz poradzić sobie bardzo szybko, nie korzystając przy tym z pomocy specjalistów. Nieważne, ile masz lat, wolnego czasu i w jakiej kondycji znajduje się twoja czupryna. Nigdy nie jest za późno, by zadbać o włosy i uczynić je swoją wizytówką. Pamiętaj, że wygląd twoich kosmyków wiele mówi o tym, co aktualnie dzieje się w organizmie. W związku z tym warto poświęcić im trochę uwagi.

Nakładem Wydawnictwa Sensus, które należy do grupy Helion, 17 listopada br. roku ukaże się poradnik autorki jednego z najpopularniejszych polskich blogów urodowych – Anwen. W książce „Jak dbać o włosy” Anna Kołomycew opowiada o wszystkim, co powinnaś wiedzieć i robić, aby twoje włosy były piękne i zdrowe. Staniesz przed najczęstszymi włosowymi bolączkami i szybko je pokonasz.

Kluczową rolę w opracowaniu właściwego planu pielęgnacji odgrywa poznanie struktury włosów. Anwen zdradza sekrety właściwego mycia i odżywiania kosmyków, uwzględniając różnice pomiędzy poszczególnymi typami włosów. Autorka podpowiada również, jak zaradzić powszechnym problemom z fryzurą i serwuje swoim czytelnikom sprawdzone dojrzalakobieta.pl na maski, płukanki oraz wcierki. Jak przystało na prawdziwą włosomaniaczkę, Anwen unika schematycznych odpowiedzi, każde zagadnienie rozpatruje z kilku perspektyw i podsuwa praktyczne metody działania. Chcesz kompleksowo zadbać o włosy? A może pragniesz uporać się z problemem, z którym borykasz się od lat? Poradnik Anwen został napisany właśnie dla ciebie!