Lato sprzyja dobremu samopoczuciu, słońce dodaje nam energii do działania. Niestety, promieniowanie ultrafioletowe nie służy naszym kosmykom, po powrocie z urlopu wiele kobiet narzeka na rozdwajające się końcówki.

Niekorzystne działanie słońca manifestuje się na kilku poziomach. Promienie UV przyczyniają się do płowienia włosów, nie zawsze jest to działanie niepożądane. Niektórym kobietom podoba się efekt delikatnie rozjaśnionych kosmyków. W zeszłym roku dużą popularnością cieszyła się nietypowa metoda koloryzacji. Panie, podążając za światowymi trendami, delikatnie rozjaśniały końcówki. Uzyskany efekt do złudzenia przypominał rezultat, z jakim mamy do czynienia po powrocie z urlopu. Kobiety, którym zależy na intensywnej czerni lub czerwieni, powinny zabezpieczać włosy odpowiednimi kosmetykami. Na rynku można znaleźć spraye i maski z filtrem, które charakteryzują się lekką konsystencją, toteż nie obciążają kosmyków.

Jak przywrócić blask matowym włosom?

Wiele kobiet po powrocie z urlopu skarży się na matowe włosy. Fryzura pozbawiona blasku nie wygląda atrakcyjnie. Panie, których kosmyki odbijają światło, uchodzą za kwintesencję zdrowia. W toku ewolucji mężczyźni zostali tak zaprogramowani przez naturę, iż przy wyborze partnerki kierują się jej wyglądem. Niektóre cechy działają na podświadomość panów i tym samym determinują ich zachowanie. Kobiety, które mają zniszczone włosy, połamane paznokcie, ziemistą cerę i podkrążone oczy, nie są dobrymi kandydatkami na matkę. Mózg osób, które poszukują partnera, zbiera i analizuje dane, które mają wpływ na jakość materiału genetycznego ewentualnego potomstwa.

Blask włosów jest synonimem witalności, toteż po powrocie z urlopu matowe kosmyki należy poddać intensywnej kuracji regeneracyjnej. Lśniącą taflę można uzyskać w ciągu kilku minut, wystarczy, że sięgniemy po odżywkę na bazie silikonów. Kosmetyk pokrywa włosy niewidzialną warstwą ochronną, dzięki którym odbijają światło. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, iż tego typu specyfiki na ogół działają doraźnie. Nie zapewnią głębokiej regeneracji zniszczonym włosom.

Czym jest olejowanie?

Jeśli chcemy przywrócić kosmykom optymalny poziom nawilżenia i zapobiec ich łamaniu, musimy rozpocząć intensywną kurację regeneracyjną. Nasze babcie stanowią skarbnicę przepisów na naturalne kosmetyki, które można przygotować w domowym zaciszu przy niewielkim nakładzie środków. Olejowanie, niedoceniane przez lata, powoli wraca do łask za sprawą blogerek zajmujących się urodą. To one rozpropagowały tę nietypową metodę pielęgnacji włosów. Za ich sprawą Polki zaczęły analizować porowatość swoich kosmyków, która stanowi podstawowe kryterium wyboru oleju.