Zawsze czułaś się „twardą babką” i niestraszne były Ci nocne wycieczki do sklepu czy też wyprawy po lekarstwa dla dzieci w najcięższy mróz? Jednak zauważasz, że z upływem lat coś się zmieniło…

Zaczynasz być podejrzliwa w stosunku do ludzi, boisz się, że ktoś może okraść Cię w biały dzień, zaś wyprawy na miasto po zachodzie słońca zwyczajnie Cię paraliżują? Masz świadomość tego, że nie jesteś już „młodą siksą” i w starciu z przeciwnikiem nie miałabyś najmniejszych szans. Nie do końca!

Sztuki walki dla kobiet

Zauważyłaś, że w Policji i innych służbach mundurowych pracuje wiele kobiet? Nie boją się one udać w trakcie służby w nawet najbardziej niespokojne dzielnice miasta. Dlaczego? Ponieważ doskonale wiedzą jak się bronić. Istnieją techniki i sposoby walki, dzięki którym możemy obezwładnić przeciwnika silniejszego od nas!

Krav maga

Jest to sztuka walki, która wykorzystuje naturalne odruchy ludzkiego ciała. Na ich bazie powstały metody powalania przeciwnika, odzyskiwania ukradzionych przedmiotów, oswobadzania się z uścisku oraz ucieczki. Na zajęciach w bardzo intuicyjny oraz prosty sposób uczymy się w jaki sposób wykorzystać potencjał ciała oraz kobiecej energii.

Kick boxing

To połączenie tradycyjnego boksu oraz technik nożnych znanych z ju-jitsu. Treningi takie wzmacniają kondycję oraz wspaniale kształtują mięśnie. Sprawiają również, że emanujemy pewnością siebie.

Karate

To system polegający na blokowaniu, odpieraniu i minimalizowaniu skutków ataku. Nie jest jednak techniką bierną. Pozwala zarówno na atak, jak i na niezwykle skuteczną obronę. Na treningach nauczymy się w jakie punkty należy uderzać, aby przeciwnik odczuł to jak najdotkliwiej.

Judo

Tutaj walczy się głównie w parterze, czyli na ziemi. Bardzo często zdarza się tak, że w wyniku rozboju jesteśmy powalane na ziemię. Judo uczy, jak szybko odwrócić zaistniała sytuację na naszą korzyść.

Sztuki walki przeznaczone są dla każdego. Tworzone są nawet specjalne grupy dla seniorów! Jeśli nie wiesz, którą ze sztuk walki wybrać – wybierz się na ogólne szkolenie z zakresu samoobrony. Są one organizowane bardzo często i łączą w sobie atuty wszystkich styli. Właśnie dlatego są tak niebywale skuteczne.

Natalia Herzog