Najnowsze Rodzina W związku

Ja go kocham a on nie. Jak poradzić sobie z nieodwzajemnioną miłością?

miłość bez wzajemności

Życie uczuciowe bywa bardzo skomplikowane. Czasami zdarza się tak, że ktoś wzdycha do drugiej osoby i próbuje ze wszystkich sił zwrócić jej uwagę, podczas gdy ona pozostaje obojętna na te zaloty. Taka sytuacja przytrafiła się także Tobie? Dowiedz się w jaki sposób poradzić sobie ze stanem w którym się znajdujesz i jak osłodzić gorycz porażki?

Po pierwsze – nic na siłę. Jeśli on nie chce z Tobą być musi być jakiś powód. Może nie jesteś w jego typie, bo on woli niskie brunetki, a Ty jesteś wysoką blondynką. Może on preferuje spokojne kobiety, a Ty jesteś wulkanem tryskającym energią. Jeśli już jakiś czas starałaś się zainteresować go swoją osobą i Twoje działania nie przyniosły skutku, odpuść sobie. W jego oczach wyjdziesz co najwyżej na desperatkę i osobę natrętną. A wierz mi, mało który mężczyzna chciałby spędzić z taką kobietą życie. Nie katuj siebie kolejnymi próbami zbliżenia się do niego i udowodnienia mu, że tylko z Tobą będzie szczęśliwy. Po co tracić energię na kogoś, kto i tak nie jest zainteresowany. I pamiętaj, że czasami bywa tak, że jeśli sobie odpuścimy i przestanie nam tak bardzo zależeć, to osiągamy swój cel. Może on dojdzie do wniosku, że brak mu Twojej adoracji i sam zacznie zabiegać o Twoje towarzystwo. Los czasem płata takie figle.

jak poradzić sobie z nieodwzajemnioną miłością

Po drugie – w społeczeństwie jest sporo mężczyzn o trudnej osobowości, takich którzy nie potrafią kochać. Należą do nich m.in. mężczyźni o osobowości narcystycznej, socjopatycznej, uzależnieni od różnych używek. Wyobraź sobie życie przy boku kogoś kto mówi tylko o sobie i nieustannie wymaga byś poświęcała swój czas na zaspokajanie jego potrzeb albo związek z notorycznym kłamcą. Oni nie pokochają nie tylko Ciebie ale także nie są w stanie stworzyć normalnej relacji miłosnej z żadną inną kobietą. Jedyne co potrafią robić to ranić i podwyższać swoje ego kosztem ofiary, w tym przypadku- Ciebie.  W tej sytuacji ciesz się, że Twoje uczucie pozostaje nieodwzajemnione.

Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie co wynika dla Ciebie z faktu, że wybrany mężczyzna nie chce się w Tobie zakochać? Czy przez to jesteś mniej kobieca? Czy przez to już nigdy nie znajdziesz prawdziwej miłości i nie założysz rodziny? Czy on jest jedynym mężczyzną na świecie który jest warty uwagi? Zauważ, że odpowiedź na każde z powyższych pytań jest przecząca. Na świecie jest wielu mężczyzn, z którymi mogłabyś się związać i założyć rodzinę. Wielu znajdujących się w takiej sytuacji jak Ty, cierpiących z powodu nieodwzajemnionego uczucia.  Pamiętaj że Twój obiekt westchnień może nie być w rzeczywistości taki wspaniały jak Ci się wydaje. Może jego obojętność jest najlepszym co mogło Ci się przytrafić, a gdzieś niedaleko czeka na Ciebie ten wymarzony partner, który będzie dumny że tak wspaniała kobieta jak Ty chce z nim dzielić życie. Może ten ktoś jest w pobliżu i cierpi widząc, że tracisz czas na pogoń za mężczyzną nie wartym Twojego uczucia.  I czeka, aż go zauważysz i dasz mu szansę.

Joanna Plak

www.joannaplak.pl

 

Komentarze (4)

Emilly27k

5 lat temu

Trudno jest żyć w takim związku, gdzie istnieje miłość nieodwzajemniona. Częściej przezywają to uczucie mężczyźni zakochują się, a potem okazuje się,że to dziewczyna ma już chłopaka. Etap ciężki jest do przerobienia, ale zaprzyjaźnić się można.

Mindi

6 lat temu

Nie da się na siłę rozkochać mężczyny. Jeśli nie ma uczucia z obu stron to trzeba odpuścić. Bywa także, że kocha mężczyzna i także na to nic nie poradzimy jeśli nic do niego nie czujemy. Nie da się zmusić do miłości. Najsmutniejsze gdy jesteśmy w związku i mężczyzna nie kocha, nie wiem wtedy jak postępować aby nie rozbijać rodziny.

majra2601

6 lat temu

Próbować zwrócić na siebie uwagę zawsze można, ale do pewnego czasu. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawę z tego, że narzucając się mężczyźnie on coraz bardziej odpycha od siebie świadomość, że mógłby z nią być.

pati25

6 lat temu

W takiej sytuacji,o jakiej mowa nie warto ugniać się za mężczyzną.Myślę,że mężczyzna,który widzi,że kobieta się za nim ugania,jemu to sprawia radość,podnosi jego ego.Tak przynajmniej on uważa.Dlatego nic na siłę

Zostaw komentarz