Walka z trądzikiem

Trądzik coraz częściej atakuje osoby po 20. roku życia. Niedoskonałości stanowią źródło kompleksów i przyczyniają się do gwałtownego spadku samooceny. Osoby, które borykają się z problemami charakterystycznymi dla cery tłustej, z pewnością docenią działanie tanin. Te związki są zaliczane do garbników, czyli substancji o właściwościach przeciwbakteryjnych i ściągających. Regularne przemywanie twarzy hydrolatem z zielonej herbaty przyczynia się do obkurczenia porów. Wspomniany destylat chroni skórę przed rozwojem mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie zmian o charakterze trądzikowym.

Właściwości łagodzące

Hydrolat z zielonej herbaty przynosi ulgę podrażnionej skórze. Tego naturalnego produktu nie może zabraknąć w kosmetyczce osób, które zmagają się z problemem płytko unaczynionej skóry. Ten typ cery łatwo czerwieni się pod wpływem wiatru, słońca, słonej wody czy kosmetyków.

Ochrona przeciwsłoneczna

Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Niestety, długotrwała ekspozycja na słońce może zakończyć się dotkliwym poparzeniem. Udowodniono, iż substancje zawarte w hydrolacie z zielonej herbaty chronią skórę przed negatywnym wpływem promieni UVB.

Kosmetyk dla chorych na łuszczycę

Co roku wzrasta liczba osób dotkniętych łuszczycą. Ta przewlekła choroba dermatologiczna manifestuje się wykwitami skórnymi, które wykazują tendencję do łuszczenia. Naukowcy podejrzewają, iż do wystąpienia tego dokuczliwego schorzenia przyczyniają się zaburzenia immunologiczne. Hydrolat z zielonej herbaty korzystnie oddziałuje na skórę dotkniętą łuszczycą i łupieżem.

Naturalne produkty posiadają ogromny potencjał. W miarę upływu czasu poznajemy kolejne zalety wód kwiatowych. Hydrolat z zielonej herbaty jest sprzymierzeńcem osób, które pragną spowolnić procesy starzenia. Jednocześnie wzmacnia kruche naczynka i łagodzi podrażnienia. Ten multifunkcyjny kosmetyk z pewnością docenią osoby, które zmagają się z trądzikiem i łuszczycą.