Sekrety kosmetyków Uroda

Hydrolat z zielonej herbaty

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości oczyszczających i antyoksydacyjnych. Jej potencjał dostrzegli producenci kosmetyków. Jak hydrolat z zielonej herbaty oddziałuje na naszą skórę?

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości oczyszczających i antyoksydacyjnych. Jej potencjał dostrzegli producenci kosmetyków. Jak hydrolat z zielonej herbaty oddziałuje na naszą skórę?

Przez lata nie docenialiśmy wód kwiatowych. Tymczasem produkty uboczne destylacji, prowadzonej w celu otrzymania olejków eterycznych, stanowią bogate źródło substancji odżywczych. Odpowiednio dobrany hydrolat potrafi zdziałać cuda. Te niepozorne płyny nawilżają skórę. Jednocześnie zabezpieczają ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Pochodzenie zielonej herbaty

Chiny uchodzą za ojczyznę zielonej herbaty. W Azji napój przygotowany z liści Camellia sinensis cieszy się ogromną popularnością. Ta cenna roślina budzi coraz większe zainteresowanie przemysłu kosmetycznego.

Rodzaj herbaty zależy od pory zbioru oraz metody przetwarzania liści. Jeśli zbierzemy niefermentowane, młode listki i poddamy je procesowi suszenia, uzyskamy odmianę zieloną.

Recepta na długowieczność

W Japonii zieloną herbatę utożsamia się z długowiecznością. To wierzenie ludowe nie jest pozbawione podstaw naukowych. Roślina, wywodząca się z Chin, stanowi bogate źródło antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących działanie wolnych rodników. Te reaktywne cząsteczki atakują podwójne wiązania obecne w białkach i kwasach nukleinowych. Naukowcy wymieniają wolne rodniki wśród czynników kancerogennych. Te niebezpieczne substancje wpływają negatywnie na nasz wygląd, przyspieszają procesy starzenia.

Na co dzień nasza skóra ma kontakt z dymem, pyłem itp. Czynniki zewnętrzne wpływają negatywnie na kondycję cery. Wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia i przyczyniają się do utlenienia nienasyconych kwasów tłuszczowych, co z kolei sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Niekorzystnym zjawiskom można zapobiegać, sięgając po kosmetyki bogate w przeciwutleniacze. Hydrolat z zielonej herbaty zawiera katechiny, zaliczane do polifenoli, które wykazują aktywność antyoksydacyjną.

Walka z trądzikiem

Trądzik coraz częściej atakuje osoby po 20. roku życia. Niedoskonałości stanowią źródło kompleksów i przyczyniają się do gwałtownego spadku samooceny. Osoby, które borykają się z problemami charakterystycznymi dla cery tłustej, z pewnością docenią działanie tanin. Te związki są zaliczane do garbników, czyli substancji o właściwościach przeciwbakteryjnych i ściągających. Regularne przemywanie twarzy hydrolatem z zielonej herbaty przyczynia się do obkurczenia porów. Wspomniany destylat chroni skórę przed rozwojem mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie zmian o charakterze trądzikowym.

Właściwości łagodzące

Hydrolat z zielonej herbaty przynosi ulgę podrażnionej skórze. Tego naturalnego produktu nie może zabraknąć w kosmetyczce osób, które zmagają się z problemem płytko unaczynionej skóry. Ten typ cery łatwo czerwieni się pod wpływem wiatru, słońca, słonej wody czy kosmetyków.

Ochrona przeciwsłoneczna

Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Niestety, długotrwała ekspozycja na słońce może zakończyć się dotkliwym poparzeniem. Udowodniono, iż substancje zawarte w hydrolacie z zielonej herbaty chronią skórę przed negatywnym wpływem promieni UVB.

Kosmetyk dla chorych na łuszczycę

Co roku wzrasta liczba osób dotkniętych łuszczycą. Ta przewlekła choroba dermatologiczna manifestuje się wykwitami skórnymi, które wykazują tendencję do łuszczenia. Naukowcy podejrzewają, iż do wystąpienia tego dokuczliwego schorzenia przyczyniają się zaburzenia immunologiczne. Hydrolat z zielonej herbaty korzystnie oddziałuje na skórę dotkniętą łuszczycą i łupieżem.

Naturalne produkty posiadają ogromny potencjał. W miarę upływu czasu poznajemy kolejne zalety wód kwiatowych. Hydrolat z zielonej herbaty jest sprzymierzeńcem osób, które pragną spowolnić procesy starzenia. Jednocześnie wzmacnia kruche naczynka i łagodzi podrażnienia. Ten multifunkcyjny kosmetyk z pewnością docenią osoby, które zmagają się z trądzikiem i łuszczycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *