Sekrety kosmetyków Uroda

Hydrolat z drzewa oliwkowego

Producenci kosmetyków dostrzegli potencjał hydrolatów. Wody kwiatowe coraz częściej można spotkać w tonikach, kremach czy płynach micelarnych. Jak wybrać hydrolat odpowiedni do rodzaju cery?

Producenci kosmetyków dostrzegli potencjał hydrolatów. Wody kwiatowe coraz częściej można spotkać w tonikach, kremach czy płynach micelarnych. Jak wybrać hydrolat odpowiedni do rodzaju cery?

Hydrolat z drzewka oliwkowego – skład

Drzewko oliwkowe można spotkać w basenie Morza Śródziemnego. Jego liście stanowią bogate źródło antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki. Te reaktywne związki odpowiadają za procesy starzenia. W skład liści drzewa oliwkowego wchodzą następujące substancje:

  • oleuropeina
  • oleuropeozyd
  • hydroksytyrozol
  • luteolina
  • oliwina
  • apigenina.

Bogactwo antyoksydantów

Z przeprowadzonych badań wynika, iż oleuropeina jest silnym przeciwutleniaczem. Ten związek nadaje oliwie z oliwek charakterystyczny smak. Jednocześnie chroni serce przed zawałem i zapewnia skórze młody wygląd.

Ochrona przed promieniowaniem UVB

Uważa się, iż hydrolat z drzewa oliwkowego zabezpiecza skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania UVB, który wchodzi w zakres promieniowania słonecznego. Dobroczynne substancje, zawarte w liściach drzewa oliwnego, łagodzą zaczerwienienie. Hydrolat, stosowany regularnie, zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia.

Inhibitory enzymów prozapalnych

Naukowcy zauważyli, iż oleuropeina i hydroksytyrozol hamują działanie enzymów o aktywności prozapalnej. Odpowiadają one za aktywację procesów zapalnych, które objawiają się odczynem alergicznym i podrażnieniem.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Hydrolat z drzewa oliwkowego poleca się osobom, które zmagają się z trądzikiem. Za powstawanie niedoskonałości odpowiadają bakterie. Liście z drzewa oliwkowego zawierają substancje o działaniu antybakteryjnym, które łagodzą przebieg choroby.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Udowodniono, iż hydrolat z drzewa oliwkowego poprawia cyrkulację krwi. W związku z tym, iż dotleniona skóra dłużej zachowuje młody wygląd, ten destylat odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

Właściwości ściągające

Osoby, które skarżą się na rozszerzone pory, z pewnością docenią działanie hydrolatu z drzewa oliwnego. Ten naturalny produkt posiada właściwości ściągające i tonizujące. Za jego sprawą twarz nabiera zdrowego wyrazu.

W związku z tym, iż destylat z drzewa oliwnego wykazuje szerokie spektrum działania, sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej, mieszanej i trądzikowej. Decydując się na zakup hydrolatu, musimy pamiętać, iż naturalne produkty charakteryzują się krótszym terminem przydatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *