Indie słyną z hinduizmu, aromatycznych przypraw, ziołowych kosmetyków, pięknych zabytków, kolorowych materiałów i kina bollywoodzkiego. Niestety, często zapominamy o drugiej twarzy tego niezwykłego kraju.

Bogactwo i skrajna bieda

W Indiach bogactwo przeplata się ze skrajną biedą. W niektórych dzielnicach można natknąć się na okazałe pałace. Ogromne, zadbane ogrody cieszą oko. Osoby zamożne zatrudniają służbę. Niestety, pracownicy niskiego szczebla nie zawsze mogą liczyć na szacunek. Niektórzy traktują służbę jak niewolników. W związku z tym, iż w kraju wciąż nie brakuje analfabetów, a hinduizm dzieli społeczeństwo na kasty, nagminnie łamie się prawa ludzi niewykształconych.

Kino bollywoodzkie

Kolorowe stroje i tańce na plaży zapewniają rozrywkę miłośnikom kina bollywoodzkiego. Choć wyglądają niezwykle efektownie, życie w Indiach nie przypomina bajki. Prężnie rozwijający się przemysł przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Sytuacja kobiet w Indiach

Choć prawo, które obowiązuje w Indiach, w jawny sposób nie dyskryminuje kobiet, Hinduski często bywają nierówno traktowane. W tym kraju wciąż święci triumfy patriarchat. Z badań przeprowadzonych przez międzynarodowe organizacje wynika, iż w Indiach co 3 minuty dochodzi do gwałtu.