Poradniki Styl życia

Gdzie pojechać na majówkę?

gdzie pojechać na majówkę

Prognozy pogody na tegoroczną majówkę nie zachwycają. Możemy zapomnieć o upałach i słonecznej pogodzie, która umożliwiłaby nam aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Gdzie pojechać na majówkę i czy w ogóle warto wyjeżdżać?

Zaplanowana majówka

Zapewne niektórzy z nas mają już zaplanowany wyjazd. Być może już dziś wsiądą w samochody czy pociągi, by udać się na długo wyczekiwany urlop. Jadąc w miejsca oblegane przez turystów, jak w okolice Zakopanego, warto mieć wcześniejszą rezerwację. Wyjazd na ostatnią chwilę jest dość ryzykowny, ponieważ możemy długo krążyć w okolicy, w poszukiwaniu noclegu. Zaczynając majówkę w piątek – 28 kwietnia, możemy zakończyć ją dopiero 7 maja, wykorzystując ponad tydzień wolnego, w tym aż dwa weekendy. Pogoda może nieco pokrzyżowała nasze plany, ale nie ,a się co załamywać. Zawsze znajdą się takie atrakcje, z których będziemy mogli skorzystać nawet w deszcz czy śnieg.

Gdzie pojechać?

majówkaU tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu na spędzenie majówki, pojawia się pytanie – gdzie pojechać? Możliwości jest wiele. W końcu Polska to piękny kraj i wiele jego zakątków skrywa zachwycające miejsca. Czasem blisko nas są takie, które być może mijamy. Każdy region jest wyjątkowy. Warty uwagi jest Dolny Śląsk, który może poszczycić się wieloma zabytkami, w tym zamkami, o muzeach nie wspominając. Sama jego stolica, czyli malowniczy Wrocław zachęca do wizyty. Po mieście możemy przechadzać się szlakiem wrocławskich krasnali, odkrywając coraz to piękniejsze lokalizacje. A jadąc nieco dalej warto zahaczyć o Kłodzko. Tam z Twierdzy będziemy podziwiać okolicę oraz spędzimy czas odkrywając podziemne korytarze. A z Przedgórza Sudeckiego rzut beretem w góry, które przy sprzyjającej pogodzie uraczą nas swoim niepowtarzalnym klimatem.

Z województwem dolnośląskim sąsiaduje Opolszczyzna, często niedoceniania, a zdecydowanie urokliwa. Klimatyczne Opole, jak przystało na stolicę polskiej piosenki, zaskoczy nas bogatą ofertą kulturalną miasta. Miłośnicy muzyki mogą wybrać się do Amfiteatru czy Filharmonii. Zaś na wyspie Bolko, każdy znajdzie chwilę na oddech i relaks, także w dużym zoo, gdzie potowarzyszą nam żyrafy, surykatki oraz inne zwierzęta. Ale województwo opolskie to także piękne zabytki, jak Zamek w Mosznej czy bazylika w Nysie.

Na pograniczu województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego także możemy odkryć niesamowite miejsca, jak muzeum zabytkowych samochodów czy kompleks SPA wraz z pałacem z XV wieku. W zielonym zakątku Chlewisk odpoczniemy i nabierzemy energii, a jak pogoda pozwoli możemy wybrać się w wyjątkowe góry świętokrzyskie.

Na Pomorzu również możemy liczyć na wiele atrakcji, nawet w niepogodę. W Gdyni zwiedzić możemy słynny Dar Pomorza czy Błyskawicę, które przycumowane w porcie, są muzeami, odkrywającymi przed podróżnymi karty historii. Zaś w Akwarium Gdyńskim poznamy różne gatunki morskich stworzeń. Wspaniałą rozrywką dla małych i dużych będzie park naukowy, w którym przez doświadczenia poznamy tajniki różnych dziedzin nauki. W Sopocie wypijemy pyszną kawę na słynnym monciaku, a w Gdańsku zrobimy udane zakupy w licznych galeriach.

PomorzeAle czy warto wyjeżdżać na majówkę? Większość osób wyjedzie, więc miasta będą opustoszałe. Muzea i galerie czynne, więc może to dobry czas, by nadrobić zaległości kulturalne. Pozostanie w mieście może więc mieć swoje plusy. Brak kolejek i większa przestrzeń zachęca do zwiedzania i odkrywania uroków miasta, więc może warto odłożyć weekendowy wypad na nieco cieplejsze dni.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

7 lat temu

Pomysły warte zrealizowania.Tylko w taką brzydką pogodę nikomu chyba nie chce się ruszać z domu.Ja lubię spędzić czas w domu przy dobrej kryminalnej powieści

Mindi

7 lat temu

Ciekawe pomysły na spędzenie majowego weekendu. Zapamiętam je i wykorzystam w innym czasie. Ten długi weekend postanowiliśmy z mężem spędzić rodzinnie 🙂 Umówiliśmy się na spotkania u nas, wybieramy się w odwiedziny. Ale oczywiście chcemy wykorzystać ten wolny czas na spacery i przejażdżkę rowerową, pierwszą w tym roku 🙂

Aneczka2015

7 lat temu

Jak Polska długa i szeroka każdy znajdzie coś dla siebie. W naszym kraju mamy wiele ciekawych i urokliwych miejsc, które warto zobaczyć 🙂

dulcynea

7 lat temu

Przyjemnie by było ruszyć w Polskę na majówkę , ale nie mogę bo pracuję we wtorek . Co prawda u nas pogoda wyjątkowo brzydka od rana padał śnieg , a teraz deszcz . Więc chyba poza spacerem , przygotuje sobie ciekawą książkę i tak będę odpoczywała 🙂

Zostaw komentarz