Choć menopauza stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, budzi negatywne skojarzenia. Nic dziwnego, wszak wiele pań w okresie przekwitania skarży się na dokuczliwe objawy. Uderzenia gorąca, zlewne poty, zaburzeniu snu, problemy z koncentracją i huśtawki nastroju skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie wielu kobietom. Wprawdzie nie wszystkie objawy występują u każdej kobiety w wieku okołomenopauzalnym, symptomy różnią się też stopniem nasilenia, ale przekwitanie to zazwyczaj trudny czas. Czy wiesz, że ekstrakt cytoplazmatyczny z pyłków i słupków kwiatowych może pomóc ci przetrwać ten czas?
Wygasanie czynności jajników a uderzenia gorąca
Już na kilka lat przed wystąpieniem menopauzy, czyli ostatniej miesiączki w życiu kobiety, pojawiają się uciążliwe dolegliwości. Wszystko to zasługa stopniowego wygasania czynności jajników, czyli żeńskich narządów płciowych, w których nie tylko dojrzewają komórki jajowe, ale też produkowane są hormony takie jak estrogeny i progesteron. Gdy ich praca zwalnia, w organizmie zmniejsza się podaż tych dwóch istotnych substancji. Niedostateczna ilość estrogenów, które przyłączają się m.in. do swoistych receptorów w ośrodku termoregulacji na terenie podwzgórza, przyczynia się do występowania uderzeń gorąca i zlewnych potów. Ponadto niewystarczające stężenie żeńskich hormonów płciowych powoduje huśtawki nastroju, bezsenność i zaburzenia koncentracji.
Jak działa hormonalna terapia zastępcza?
W związku z tym, iż uciążliwe symptomy charakterystyczne dla menopauzy czasem skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie, opracowano HTZ. Hormonalna terapia zastępcza opiera się na dostarczaniu z zewnątrz żeńskich hormonów płciowych, których brakuje w organizmie. Syntetyczne estrogeny przyłączają się do specyficznych dla siebie receptorów i tym samym panie odzyskują komfort pozwalający na normalne funkcjonowanie. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą stosować HTZ. Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. nowotwór piersi i macicy występujący wśród najbliższych krewnych pacjentki, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, niewydolność wątroby oraz niektóre choroby przewlekłe.
Femelis Meno – roślinny sprzymierzeniec kobiet w okresie menopauzy
Na szczęście kobiety, które zmagają się z dokuczliwymi dolegliwościami towarzyszącymi przekwitaniu nie są zdane jedynie na HTZ. Z myślą o nich opracowano suplement diety Femelis Meno, którego działanie zawdzięczamy ekstraktowi cytoplazmatycznemu z pyłków i słupków kwiatowych. To jedyny niehormonalny preparat na polskim rynku, który zawiera składniki pochodzenia roślinnego zwalczające objawy wazomotoryczne przekwitania takie jak uderzenia gorąca, zlewne poty, huśtawki nastroju, bezsenność i zaburzenia koncentracji. Femelis Meno swoje działanie opiera na unikalnym, opatentowanym składniku aktywnym – wyciągu cytoplazmatycznym PI82-GC FEM (ekstrakt z pyłków i słupków kwiatowych). Produkt ten może być stosowany także przez alergików. To zasługa zaawansowanego technologicznie procesu oczyszczania cytoplazmy. Zawiera ona ponad 130 substancji czynnych, w tym aminokwasy, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty. Dzięki zaawansowanej technologii z ekstraktu cytoplazmatycznego zostają wyeliminowane potencjalne alergeny.
Suplement diety Femelis Meno produkuje się z surowców roślinnych, które są zbierane i starannie selekcjonowane w Szwecji w uwzględnieniem Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Produkt ten został wprowadzony na rynek szwedzki w 1995 roku, od tamtej pory jest sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi na terenie krajów europejskich oraz Japonii. Jedno opakowanie suplementu diety Femelis Meno zawiera 60 tabletek, zaleca się spożywanie 2 z nich każdego dnia (1 rano + 1 wieczorem).
Więcej informacji nt. suplementu diety Femelis Meno znajdziesz na stronie internetowej http://www.femelismeno.pl/
Tekst partnera