Eco kosmetyki
grafika przekazana przez partnera

Kosmetyki naturalne stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne, podbijając serca kolejnych konsumentów. I choć wybór eco kosmetyków z pewnością jest dużo większy niż jeszcze kilka tam temu, wciąż nierzadko bywa i tak, że są one dużo droższe niż inne kosmetyki. Co ciekawe wiele z nich możemy zrobić same, w komfortowych warunkach swojego domowego zacisza! Jakie kosmetyki możemy wykonać same, tak, aby nie przepłacać?

Kosmetyki naturalne https://amvicosmetics.com stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne, podbijając serca kolejnych konsumentów. I choć wybór eco kosmetyków z pewnością jest dużo większy niż jeszcze kilka tam temu, wciąż nierzadko bywa i tak, że są one dużo droższe niż inne kosmetyki. Co ciekawe wiele z nich możemy zrobić same, w komfortowych warunkach swojego domowego zacisza! Jakie kosmetyki możemy wykonać same, tak, aby nie przepłacać?

Jak zrobić kosmetyki w domu?

Do zrobienia prostych kosmetyków w domu zazwyczaj wystarczą proste produkty codziennego użytku, np. ziarenka kawy, cukier czy jogurt naturalny. Jednak aby zrobić bardziej “zaawansowane” kosmetyki potrzebne nam będą glinki, kwasy czy witaminy, których większość z nas nie ma pod ręką. Na szczęście są one łatwo dostępne w przystępnych cenach w Internecie, a czasem dostaniemy je również w drogeriach. Wystarczy kupić je raz, a starczą nam na wielokrotne zabawy w domowego kosmetologa. 

Maseczka na worki pod oczami

Zacznijmy od czegoś prostego, a mianowicie od maseczki na worki pod oczami. Jeżeli jesteśmy osobą, której fioletowe cienie pod oczami psują każdy makijaż, nie musimy przepłacać za kremy na nasz problem. Możemy za to sami zrobić sobie maseczkę na cienie pod oczmai. Zrobienie jej nie zajmie nam wiele czasu, a składniki do tego z pewnością znajdziemy w naszej kuchni. Jak przygotować taką maseczkę? Potrzebne nam będą łyżeczka zmielonej kawy, łyżeczka miodu i łyżeczka cynamonu. Wszystkie produkty dokładnie ze sobą mieszamy i nakładamy na twarz, a po 15 minutach spłukujemy letnią wodą.

Serum z witaminą C

Przejdźmy do czegoś nieco bardziej zaawansowanego. Przy robieniu tego serum możemy poczuć się jak najprawdzisi chemicy w laboratorium – do jego wykonania potrzebne nam będą sproszkowana witamina C, woda destylowana i żel aloesowy. Jak wykonać serum z witaminą C w domu? Banalnie prosto. Mieszamy jedną łyżeczkę witaminy C, jedną łyżeczkę żelu aloesowe i łyżkę wody destylowanej. Przelewamy do pojemnika i mamy nasze serum z witaminą C. Naturalne i w pełni skuteczne – a do tego dziecinnie proste.

Krem do twarzy

Chyba najbardziej popularny produkt w naszej kosmetyczce, który również możemy wykonać same w domu. Do zrobienia naszego własnego kremu potrzebne nam będą: pół szklanki wody, pół łyżeczki gliceryny, 90 gramów oleju migdałowego i 2 łyżki oleju kokosowego, a także 5 gramów wosku pszczelego. Skoro znamy już składniki, to jak wykonać taki krem? Należy podgrzać oleje i wosk pszczeli, aż się ze sobą połączą.  Następnie musimy nasz miks schłodzić, aby móc połączyć wodę z gliceryną. Następnie za pomocą miksera mieszamy nasz miks olejowy, stopniowo dodając wodę z gliceryną. Mieszamy aż uzyskamy pożądaną przez nas konsystencję.