domowy-pedicure

Wiosną i latem chętnie odsłaniamy stopy. Aby były naszą ozdobą, powinny być zadbane: gładkie, nawilżone, ze starannie przyciętymi i opiłowanymi paznokciami. Pedicure możemy zrobić same w domu. Będzie chwilą przyjemności i relaksu. Sekrety domowego zabiegu zdradza Instruktor Stylizacji Paznokci Melkior Professional – Magdalena Rosińska.

Krok 1 Zmiękczenie i odświeżenie

Zabieg rozpocznij od kąpieli stóp. Do miski z ciepłą wodą dodaj ½ tabletki musującej do pedicure marki Melkior Professional. Dzięki mentolowi, zmiękczają naskórek, odświeżają i relaksują stopy. Dodatkowo działają antyseptycznie. W przypadku dużych zrogowaceń do kąpieli dodaj jeszcze dwie łyżki soli kuchennej. Wspomoże działanie rozmiękczające naskórek. Stopy mocz od 10 do 15 minut.

domowy-pedicure

Krok 2 Usunięcie naskórka

Podstawą pedicure jest usunięcie zrogowaciałego naskórka. Do tego celu najlepsza jest gruboziarnista tarka. Jeśli masz stary pumeks, wyrzuć go. Jest siedliskiem bakterii i grzybów! Najlepsze są tarki z różną gradacją, po jednej stronie gruboziarnistą, po drugiej drobnoziarnistą. Gruboziarnista świetnie nadaje się do początkowego etapu zabiegu – usunięcia nadmiaru zrogowaceń. Drobnoziarnista natomiast na koniec ładnie wygładza skórę.

Krok 3 Obcinanie i polerowanie paznokci

Po pozbyciu się chropowatego naskórka, pora skupić się na paznokciach. Obetnij je na prosto, zapobiegniesz ich wrastaniu. Brzegi lekko zaokrąglij pilnikiem. Skórki odsuń drewnianym patyczkiem lub specjalnym kopytkiem. Po moczeniu powinny łatwo dać się odsunąć, ale jeżeli nadal są zbyt suche, użyj zmiękczacza – cuticle remover. Jeżeli masz tzw. zadziorki, czyli odstające skórki, ostrożnie wytnij je cążkami.

Paznokcie warto delikatnie wypolerować, zwłaszcza gdy nie malujesz ich lakierem. Będą gładkie i lśniące. Do polerowania paznokci najpierw użyj bloku matującego. Wygładzi powierzchnię paznokci. Następnie bloku polerskiego, tzw. polerki minutki, która nadaje efektowny połysk.

domowy-pedicure

domowy-pedicure

Krok 4 Peeling wygładzająco-odżywczy

Aby stopy były gładkie, delikatne, nawilżone, zrób peeling. Szczególnie polecam peeling cynamonowy. Wystarczy łyżka brązowego cukru, 2 łyżki miodu i łyżeczka cynamonu. Wymieszaj wszystkie składniki i wmasuj w stopy. Peeling możesz też zrobić na bazie soli z dodatkiem oleju i ulubionych olejków eterycznych.

Krok 5 Wspomaganie

domowy-pedicure

Do codziennej pielęgnacji stóp stosuj kremy. Polecam preparaty z mocznikiem, które działają nawilżająco, złuszczająco i regulują procesy rogowacenia naskórka.

Jeżeli decydujesz się na malowanie paznokci, pamiętaj aby je odtłuścić. Nie zapomnij również o bazie pod lakier, która chroni płytkę paznokciową przed przebarwieniami i zwiększa przyczepność lakieru.

Do domowego pedicure potrzebne będą:domowy-pedicure

  • Tabletki musujące Melkior Professional – 53 zł/10 sztuk
  • Dwustronna tarka drobno- i gruboziarnista Melkior Professional – 25 zł
  • Pilnik do paznokci w serca Melkior Professional – 8 zł
  • Kopytko ze stali nierdzewnej do odsuwania skórek Melkior Professional – 61 zł
  • Bloki matujący Melkior Professional – 13 zł
  • Blok polerski Melkior Professional – 7 zł
  • Odtłuszczacz do paznokci Melkior Professional – 27 zł/15 ml
  • Baza podkładowa pod lakier Melkior Professional – 27 zł/15 ml
  • Zmiękczacz do skórek Melkior Professional – 27 zł/15 ml
  • Ulubiony kolor lakieru do paznokci

Artykuł sponsorowany