Niekiedy z wiekiem nasza skóra wymaga zmiany poszczególnych rytuałów pielęgnacyjnych, co jest uwarunkowane głównie zachodzącymi w jej strukturze procesami. Co ważne, nie omijają one również delikatnej skóry wokół oczu.

Skóra w okolicach oczu powinna zostać otoczona wyjątkową troską. W tej części twarzy jest ona bardzo cienka i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, co zwiększa jej podatność na podrażnienia i zaczerwienienia czy powstawanie sińców.

Niewłaściwie pielęgnowana bardzo szybko zacznie przejawiać oznaki ogólnego zmęczenia i stresu, niekorzystnie wpływając nie tylko na naszą prezencję, ale także samopoczucie.

Argumentem przemawiającym do kobiecej wyobraźni z niezwykłą siłą będzie również fakt, że właśnie na skórze wokół oczu najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki, natomiast istniejące z czasem stają się bardziej widoczne.

Zadbaj o odpowiednia pielęgnację

Chcąc uniknąć takiego scenariusza, musimy zapewnić skórze okolic oczu odpowiednią pielęgnację przy pomocy prawidłowo dobranych kosmetyków. W związku z tym, nie może ona ograniczać się jedynie do aplikacji klasycznego kremu nawilżającego.

Do codziennych zabiegów powinnyśmy włączyć preparat taki, jak krem pod oczy 40+ marki Garnier, którego przyczyni się do przywrócenia naturalnego blasku i promiennego wyglądu skóry w tej partii twarzy.

Wybierając produkt spełniający nasze oczekiwania, nie zapomnijmy, że musi on przede wszystkim wykazywać działanie nawilżające, odżywcze i wzmacniające barierę ochronną naskórka.

Jeśli borykamy się także z sińcami czy zaczerwienieniem, świetnym pomysłem będzie kosmetyk o właściwościach energetyzujących, pobudzających i wygładzających cerę.

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy

W przypadku skóry dojrzałej, krem pod oczy zazwyczaj musi pełnić jeszcze jedną, dodatkową funkcję. Mowa oczywiście o przeciwdziałaniu powstawania zmarszczek oraz redukowaniu widoczności już istniejących.

Skład dobrej jakości preparatu będzie wzbogacony o substancje aktywne, poprawiające jędrność i elastyczność skóry wokół oczu. Niektóre produkty charakteryzują się silnie skoncentrowaną formułą, więc efekt ich zastosowania będzie widoczny niemal od razu. Tym samym mogą stanowić doskonałą bazę pod makijaż.

Nie tylko kosmetyki

Piękny wygląd skóry w okolicach oczu jest również uzależniony od prowadzonego stylu życia. Jeśli marzymy o pełnym blasku spojrzeniu, zadbajmy o jakość i długość snu, przeanalizujmy swoją dietę, a ponadto zweryfikujmy sposób, w jaki spędzamy czas wolny. A korzyści płynące z ewentualnych zmian zauważymy nie tylko na twarzy.

Autor zewnętrzny