kobieta pielęgnuje
Opcjonalny podpis4

Wszelkiego rodzaju przybory i kosmetyki do pielęgnacji oraz makijażu mogą być prawdziwym siedliskiem wirusów i bakterii! W dzisiejszym artykule dowiesz się czego absolutnie nie możesz pożyczać nawet swojej najbliższej przyjaciółce, mamie ani siostrze aby nie narażać siebie i bliskich na nieprzyjemne dolegliwości.

Twoja ostrożność przy pożyczaniu osobistych produktów wcale nie powinna być spowodowana tym, że bliskie Tobie osoby nie dbają o higienę! Część rzeczy codziennego użytku stanowi idealne środowisko do szerzenia się grzybów, grzybów i roztoczy, którymi przez przypadek można się zarazić. Pożyczając rzeczy osobiste z którymi nasze ciało ma styczność narażamy się na choroby dermatologiczne, infekcje bakteryjne, czy zapalanie wątroby typu B. Naszym zdaniem nie warto ryzykować. Oto lista produktów, których bezwzględnie nie powinnaś pożyczać nawet najbliższej osobie.

Szczoteczka do zębów

Każda jama ustna ma własne pH oraz środowisko w którym rozwijają się bakterie. Właśnie dlatego pożyczanie bliskiej osobie szczotki do zębów, może się zakończyć próchnicą lub stanem zapalnym. Jeśli nieprzygotowani nocujemy u rodziny lub znajomych, to pamiętajmy że lepiej nie umyć zębów w ogóle niż użyć czyjejś szczoteczki. Wbrew przyjętej opinii nawet polanie szczoteczki wrzątkiem nie uchroni nas przed zarażeniem jeśli nasz ofiarodawca akurat jest chory.

Szminki i pomadki ochronne do ust

Każda z nas ma na ustach tysiące bakterii, pochodzą one z resztek makijażu, kosmetyków pielęgnacyjnych oraz jedzenia. Kiedy pożyczasz od kogoś pomadkę musisz bardzo uważać. Jeśli koniecznie chcesz sprawdzić kolor i pomalować się szminką koleżanki, wytrzyj w chusteczkę jednorazową jej wierzchnią warstwę, a podczas aplikacji używaj pędzelka. W najgorszym przypadku może nam grozić wirus HPV, który przenosi opryszczkę. Choroba ta atakuje w głównej mierze skórę oraz błony śluzowe w okolicy ust oraz nosa. W najgorszych przypadkach może dochodzić do wysypu wielu bolesnych pęcherzyków i wyprysków wypełnionych płynem surowiczym.