Bez kategorii

Dobry zwyczaj …nie pożyczaj!

kobieta pielęgnuje

Opcjonalny podpis4

Wszelkiego rodzaju przybory i kosmetyki do pielęgnacji oraz makijażu mogą być prawdziwym siedliskiem wirusów i bakterii! W dzisiejszym artykule dowiesz się czego absolutnie nie możesz pożyczać nawet swojej najbliższej przyjaciółce, mamie ani siostrze aby nie narażać siebie i bliskich na nieprzyjemne dolegliwości.

Twoja ostrożność przy pożyczaniu osobistych produktów wcale nie powinna być spowodowana tym, że bliskie Tobie osoby nie dbają o higienę! Część rzeczy codziennego użytku stanowi idealne środowisko do szerzenia się grzybów, grzybów i roztoczy, którymi przez przypadek można się zarazić. Pożyczając rzeczy osobiste z którymi nasze ciało ma styczność narażamy się na choroby dermatologiczne, infekcje bakteryjne, czy zapalanie wątroby typu B. Naszym zdaniem nie warto ryzykować. Oto lista produktów, których bezwzględnie nie powinnaś pożyczać nawet najbliższej osobie.

Szczoteczka do zębów

Każda jama ustna ma własne pH oraz środowisko w którym rozwijają się bakterie. Właśnie dlatego pożyczanie bliskiej osobie szczotki do zębów, może się zakończyć próchnicą lub stanem zapalnym. Jeśli nieprzygotowani nocujemy u rodziny lub znajomych, to pamiętajmy że lepiej nie umyć zębów w ogóle niż użyć czyjejś szczoteczki. Wbrew przyjętej opinii nawet polanie szczoteczki wrzątkiem nie uchroni nas przed zarażeniem jeśli nasz ofiarodawca akurat jest chory.

Szminki i pomadki ochronne do ust

Każda z nas ma na ustach tysiące bakterii, pochodzą one z resztek makijażu, kosmetyków pielęgnacyjnych oraz jedzenia. Kiedy pożyczasz od kogoś pomadkę musisz bardzo uważać. Jeśli koniecznie chcesz sprawdzić kolor i pomalować się szminką koleżanki, wytrzyj w chusteczkę jednorazową jej wierzchnią warstwę, a podczas aplikacji używaj pędzelka. W najgorszym przypadku może nam grozić wirus HPV, który przenosi opryszczkę. Choroba ta atakuje w głównej mierze skórę oraz błony śluzowe w okolicy ust oraz nosa. W najgorszych przypadkach może dochodzić do wysypu wielu bolesnych pęcherzyków i wyprysków wypełnionych płynem surowiczym.

Dezodorant w sztyfcie lub w kulce

Pożyczając dezodorant w kulce możemy nabawić się gronkowca złocistego, który jest główną przyczyną zapalenia mieszków włosowych. Krosty rozwijają się w grupki , a następnie tworzą strupy w trakcie rozwoju zapalenia. Ponadto każda z nas ma inne pH skóry, w związku z tym produkty danej marki mogą nie zadziałać na skórze naszej przyjaciółki. Po zastosowaniu antyperspirantu przez inną osobę nadaje się on tylko do wyrzucenia. Dzielić możn się tylko dezodorantem w spreju.

Ręczniki, gąbki, akcesoria fryzjerskie

Akcesoria do pielęgnacji ciała takie jak gąbki i ręczniki to idealna pożywka dla bakterii. Ciągły kontakt z wodą, wilgocią i ciepłem, sprzyja namnażaniu się grzybów. Dlatego też należy w odpowiedni sposób z nich korzystać oraz dbać o ich przechowywanie. Przedmioty te nigdy nie powinny zmieniać właściciela, gdyż mogą być źródłem zakażenia grzybicą miejsc intymnych lub łupieżem pstrym. Niepożyczanie dotyczy również takich przedmiotów jak grzebień, gumki do włosów czy akcesoria do układania fryzury. Zawsze można zakazić się drożdżakami lub wszawicą. W obu przypadkach leczenie jest bardzo nieprzyjemne i uciążliwe, a same objawy mogą okazać się bardzo wstydliwe.

Depilatory i maszynki do golenia

Jednorazowa maszynka do golenia to najbardziej higieniczny przyrząd do golenia twarzy u mężczyzn jak i usuwania owłosienia pod pachami lub na nogach u kobiet. Określenie jednorazowa, oznacza, iż zaraz po użyciu powinna być wyrzucona Niestety partnerzy często wymieniają się między sobą tym pożytecznym przyrządem do golenia, wywoływać to może nieprzyjemne konsekwencje w postaci zakażeń i wirusów. Oprócz zakażeń groźnymi wirusami wielokrotnie używana golarka może powodować również delikatne zacięcia, które mogą wywołać stan zapalny. Z całą pewnością nie warto ryzykować, gdyż koszt jednorazówki jest niewielki, a ponadto można ją kupić w prawie każdym sklepie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *