kobieta pielęgnuje
Opcjonalny podpis4

Dezodorant w sztyfcie lub w kulce

Pożyczając dezodorant w kulce możemy nabawić się gronkowca złocistego, który jest główną przyczyną zapalenia mieszków włosowych. Krosty rozwijają się w grupki , a następnie tworzą strupy w trakcie rozwoju zapalenia. Ponadto każda z nas ma inne pH skóry, w związku z tym produkty danej marki mogą nie zadziałać na skórze naszej przyjaciółki. Po zastosowaniu antyperspirantu przez inną osobę nadaje się on tylko do wyrzucenia. Dzielić możn się tylko dezodorantem w spreju.

Ręczniki, gąbki, akcesoria fryzjerskie

Akcesoria do pielęgnacji ciała takie jak gąbki i ręczniki to idealna pożywka dla bakterii. Ciągły kontakt z wodą, wilgocią i ciepłem, sprzyja namnażaniu się grzybów. Dlatego też należy w odpowiedni sposób z nich korzystać oraz dbać o ich przechowywanie. Przedmioty te nigdy nie powinny zmieniać właściciela, gdyż mogą być źródłem zakażenia grzybicą miejsc intymnych lub łupieżem pstrym. Niepożyczanie dotyczy również takich przedmiotów jak grzebień, gumki do włosów czy akcesoria do układania fryzury. Zawsze można zakazić się drożdżakami lub wszawicą. W obu przypadkach leczenie jest bardzo nieprzyjemne i uciążliwe, a same objawy mogą okazać się bardzo wstydliwe.

Depilatory i maszynki do golenia

Jednorazowa maszynka do golenia to najbardziej higieniczny przyrząd do golenia twarzy u mężczyzn jak i usuwania owłosienia pod pachami lub na nogach u kobiet. Określenie jednorazowa, oznacza, iż zaraz po użyciu powinna być wyrzucona Niestety partnerzy często wymieniają się między sobą tym pożytecznym przyrządem do golenia, wywoływać to może nieprzyjemne konsekwencje w postaci zakażeń i wirusów. Oprócz zakażeń groźnymi wirusami wielokrotnie używana golarka może powodować również delikatne zacięcia, które mogą wywołać stan zapalny. Z całą pewnością nie warto ryzykować, gdyż koszt jednorazówki jest niewielki, a ponadto można ją kupić w prawie każdym sklepie.