Lista sukcesów

Gdy szwankuje poczucie własnej wartości, warto powrócić do sukcesów. Wyciągnijmy z szafy wszystkie dyplomy i certyfikaty. Świadomość, iż kiedyś byliśmy liderem sprzedaży w regionie, sprawia, iż zaczynamy wierzyć w swoje siły. Nie pozwólmy, aby jedna osoba, która nierzadko nie grzeszy intelektem i zdrowym rozsądkiem, zniszczyła nasze życie. Każdy posiada jakiś talent, który dla pracodawcy może okazać się źródłem zysku. Musimy tylko znaleźć swój atut i nauczyć się go wykorzystywać.

Życie prywatne a zawodowe

W sytuacji, gdy atmosfera w pracy staje się męcząca, warto nauczyć się oddzielać życie prywatne od zawodowego. Pamiętajmy, że po opuszczeniu gmachu firmy jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy mogą spędzać czas w przyjaznej atmosferze. Nie zapominajmy o znajomych, dla których jesteśmy wartościowymi rozmówcami. Nie z każdym współpracownikiem musimy się zaprzyjaźnić.

Żyjemy w trudnych czasach. Musimy nauczyć się oddzielać życie prywatne od zawodowego. Problemów z pracy nie należy przynosić do domu. Rozprawiając o fałszywej koleżance, tracimy czas i energię, które moglibyśmy spożytkować na rodzinnej wycieczce rowerowej.