Uroda

Czy smog wpływa na skórę?

Czy smog wpływa na skórę

W okresie jesienno-zimowym normy zawartości smogu (pyłów zawieszonych) w powietrzu często przekraczają dopuszczalne wartości. Poza drogami oddechowymi to właśnie skóra jest organem najbardziej narażonym na działanie toksycznych substancji zawartych w atmosferze. Smog jest połączeniem mgły, zwiększonej ilości spalin i dymu. Powstaje przy bezwietrznej pogodzie i dużej wilgotnej powietrza. Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary substancje obecne w smogu z łatwością wnikają w skórę przyczyniając się m.in. do przyspieszonego jej starzenia. Smog w znaczący sposób wpływa na kondycję naszej skóry, dlatego w codziennej pielęgnacji warto wybierać produkty wykazujące działanie anti-pollution.

 

Dlaczego smog powiązany jest z procesem starzenia skóry?

Skóra każdego dnia narażana jest na negatywne działanie zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Drobne substancje (pyły i substancje gazowe) składające się na smog, właśnie ze względu na swój rozmiar (<2,5 mikrometra (PM2,5) i <10 mikrometrów (PM10)) z łatwością przenikają przez barierę ochronną jaką stanowi naskórek i dostają się w głąb skóry. Dzieje się to przy udziale mieszków włosowych i gruczołów potowych. Składowe smogu wyrządzają skórze nieodwracalne szkody. Między innymi powodują osłabienie bariery ochronnej, degradację lipidów naskórka, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Przyczyniają się także do nadprodukcji wolnych rodników czy powstania stanów zapalnych, trądziku. Konsekwencją tego jest zaburzenie zdolności regeneracyjnych naskórka, suchość, w efekcie przedwczesne starzenie się skóry, utrata jej jędrności. Skóra staje się również poszarzała, częściej występują na niej zaczerwienienia. Uważa się, że to właśnie zanieczyszczenia atmosfery są głównym katalizatorem stresu oksydacyjnego, wywoływanego przez promieniowanie UV.

Procesy, które zachodzą w skórze przez kontakt z zanieczyszczonym powietrzem przebiegają na poziomie komórkowym. Efekty działania szkodliwego czynnika widoczne są na skórze po dłuższej ekspozycji. Dlatego tak istotną koniecznością pozostaje codzienna ochrona skóry przed zanieczyszczeniami.

Pielęgnacja i ochrona skóry dojrzałej zanieczyszczeniami środowiskowymi

Dojrzała skóra wrażliwa wymaga kompleksowej i specjalistycznej pielęgnacji, która widocznie opóźni i złagodzi objawy starzenia. Potrzebuje preparatów, które nie tylko intensywnie ją nawilżą i natłuszczą, ale także odbudują jej lipidową warstwę ochronną oraz skutecznie zatrzymają wilgoć w jej komórkach.

Innowacyjne, olejowe receptury Dermedic OILAGE odwracają proces okołomenopauzalnego starzenia się skóry, odżywiają ją, regenerują oraz chronią przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza.

 

  • Po pierwsze – dokładnie oczyszczaj skórę! Olejowy syndet do mycia twarzy Dermedic

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy jest podstawą pielęgnacji. Ze względu na przywieranie drobnych cząsteczek zanieczyszczeń do skóry bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie zaraz po przyjściu do domu. W tym celu warto wybierać delikatnie myjące preparaty, które nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry. W tej roli dobrze sprawdzi się Olejowy syndet do mycia twarzy Dermedic . Skutecznie zmywa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia nie powodując podrażnień. Nowoczesna formuła Anti-Pollution stymuluje odporność naskórka oraz jego funkcje obronne.

  • Stosuj preparaty zapewniające ochronę anti-pollution Odżywczy krem na dzień od Dermedic

Do pielęgnacji dziennej warto wybierać produkty, które wykazują działanie anti-pollution. Mają one za zadnie chronić skórę przed wnikaniem do niej cząsteczek zanieczyszczeń i przeciwdziałać skutkom ich działania. Wybierz Odżywczy krem na dzień od Dermedic, który nie tylko dba o przywrócenie charakterystycznych dla młodego wieku parametrów skóry takich jak jędrność, nawilżenie, gęstość i gładkość, ale wykazuje działanie nawilżające (kwas hialuronowy).

 

 

  • Wzmacniaj barierę ochronną i wybieraj produkty z antyoksydantami Naprawczy krem przywracający gęstość skóry Dermedic

Wieczorną pielęgnację poświęć odbudowie bariery naskórkowej. Szczelność naskórka poprawisz stosując produkty, które zawierają substancje uzupełniające lipidy. Na noc wybierz Naprawczy krem przywracający gęstość skóry Dermedic, który regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową, opóźniając również starzenie się skóry.

W kremie zastosowany został  innowacyjny kompleks TriOleum, łączący izoflawony sojowe z olejami z wiesiołka, awokado i soi, zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe oraz Niacynamid, które uzupełniają barierę lipidową, pobudzają produkcję ceramidów, wzmacniając tym samym szczelność bariery naskórkowej. Dzięki temu preparat zabezpiecza przed skórę przed szkodliwym wpływem klimatyzacji i środowiska zewnętrznego oraz wnikaniem w jej struktury pyłów zawieszonych.

 

Komentarze (11)

jowita

3 tygodnie temu

Bardzo ciekawa linia kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry narażonej na działanie smogu.

marcelina

3 tygodnie temu

Dobrze, że istnieją kosmetyki, które niwelują negatywny wpływ smogu na naszą cerę.

judyta

3 tygodnie temu

Niestety, smog sprzyja kłopotom z cerą. Obecne w nim cząsteczki mogą zapychać ujścia gruczołów łojowych.

Wiki

4 tygodnie temu

Kosmetyki wydają się mieć ciekawe działanie. Muszę się im przyjrzeć przy najbliższej okazji:)

olga

4 tygodnie temu

Nasze środowisko jest tak zanieczyszczone, że takie kosmetyki są na wagę złota.

ulka

4 tygodnie temu

Zainteresował mnie olejowy syndet do usuwania makijażu:)

eliza

4 tygodnie temu

Super, że istnieją takie kosmetyki, które spowalniają przedwczesne starzenie się skóry:)

ilona_s

1 miesiąc temu

Niestety, substancje obecne w powietrzu szkodzą nie tylko naszym drogom oddechowym, ale też skórze.

marlena

1 miesiąc temu

Bardzo ciekawa linia kosmetyków. Przyjrzę się jej po wypłacie, bo parę produktów mi się kończy.

malwina

1 miesiąc temu

Niestety, smog negatywnie wpływa nie tylko na nasze drogi oddechowe, ale też na skórę.

berenika

1 miesiąc temu

Niestety, nasza skóra chłonie zanieczyszczenia środowiska, dobrze jest zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Zostaw komentarz