Artykuły Moda

Jak wybrać dobry golf?

Jak wybrać dobry golf

Część z nas nie znosi nosić golfów, bo ma wrażenie, że tego typu ubrania ich duszą i gryzą. Nie brakuje jednak zwolenniczek tego rodzaju elementów garderoby, gdyż te dobrze chronią struny głosowe przed zimnem. Jak wybrać dobry golf?

Postaw na golf z wiskozy lub bawełny

W przypadku golfów skład ma kluczowe znaczenie. Najlepiej wybierać te wykonane z wiskozy lub bawełny, gdyż zapewniają przepływ powietrza. Tego rodzaju tkaniny są też dużo przyjemniejsze dla skóry i po prostu nie gryzą. W golfach z poliestru może nie doświadczysz podrażnienia mechanicznego, ale za to okropnie się spocisz. W rezultacie na twojej szyi mogą wyskoczyć potówki, pryszcze lub możesz się łatwiej przeziębić, gdy wyjdziesz na zewnątrz. Golf z wiskozy lub bawełny z dodatkiem elastanu ładnie dopasowuje się do naszej sylwetki.

Golf z kaszmiru jest bardzo ciepły, ale może drapać

Jeśli chcesz nosić ciepły sweter pod nieco cieńszy płaszcz lub kamizelkę, postaw na golf z kaszmiru. Zabezpieczy on struny głosowe przed chłodem i uchroni cię przed infekcją. Poza tym kaszmir ma to do siebie, że choć ubranie z niego wykonane jest stosunkowo cienkie, to świetnie grzeje.  Warto pamiętać, że kaszmir to naturalny materiał, który dobrze przepuszcza powietrze, ale za to może drapać. Dlatego w przypadku golfów trzeba uważać, zwłaszcza gdy ma się skórę wrażliwą lub alergiczną.

Przylegający golf dobry pod płaszcze z większym dekoltem

Golf może też układać się w różny sposób. Jeden idealnie przylega, zazwyczaj jest to ten wykonany z połączenia bawełny i elastanu, drugi jest luźniejszy. Pod płaszcz, który ma duży dekolt, lepiej założyć golf idealnie dopasowany do naszej szyi. Dzięki temu zyskamy pewność, że nic nie przewieje nam gardła i strun głosowych, w rezultacie się nie pochorujemy.

Luźniejszy golf lepszy do pracy w biurze

Niektóre kobiety czują, że się duszą w dopasowanych golfach, natomiast w luźniejszych czują się komfortowo. To doskonałe rozwiązanie do pracy. W takim ubraniu będzie ci ciepło w biurze,  a tam nie jesteś szczególnie narażona na powiewy wiatru, chyba że ktoś otworzy okno na oścież.

Unikaj golfów z akrylu

Akryl ma to do siebie, że jego włókna odstają i szybko się mechacą. Taki golf szybko się zniszczy, ale zanim to nastąpi, będzie cię okropnie drapał. Jeśli nie chcesz mieć podrażnionej szyi, unikaj golfów z akrylu. Sięgnij po bardziej szlachetne materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *