Uroda

Czy kosmetyki poprawiają stan skóry?

Czy kosmetyki poprawiają stan skóry

Brooke Lark z Unsplash

Działanie kosmetyków to temat, który budzi ogromne emocje. Z jednej strony mamy reklamy kremów, w których padają deklaracje o badaniach potwierdzających ich skuteczność. Z drugiej strony osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób można by zweryfikować obietnice producenta. W naszym artykule odpowiadamy na pytanie – czy kosmetyki poprawiają stan skóry?

Spis treści:

  1. Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – co jest ich atutem?
  2. Czy kosmetyki poprawiają stan skóry?
  3. Czy kosmetyki działają? Na co zwrócić uwagę?
  4. Kuracja przeciwzmarszczkowa wymaga cierpliwości
  5. Czy można całkowicie zahamować proces starzenia się skóry?
  6. Akcesoria do pielęgnacji twarzy – co nam dają?

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej – co jest ich atutem?

Istnieje grupa społeczna, która zakłada, że realna poprawa stanu cery następuje wskutek stosowania zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Oczywiście tego typu działania przynoszą często wyraźną poprawę stanu cery i to w krótkim czasie. Rezultaty prezentują się spektakularnie, więc tego typu rozwiązania budzą nasze zainteresowanie. Owszem zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej mogą w większej mierze napiąć skórę, redukując istniejące zmarszczki. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki są całkowicie bezużyteczne. Mogą zdziałać dla naszej cery wiele dobrego.

Czy kosmetyki poprawiają stan skóry?

Kosmetolodzy, biotechnolodzy i dermatolodzy przekonują, że dobrze dobrana pielęgnacja twarzy może wykazywać działanie anti-aging. Klucz do sukcesu stanowi jednak kilka kwestii. Po pierwsze, systematyczne stosowanie wybranych kosmetyków. Żaden, nawet najdroższy krem do twarzy za 5 tysięcy złotych, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli będziemy go aplikować wówczas, gdy sobie o nim przypomnimy. Po drugie, kosmetyki muszą być dobrane do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Często spotykany błąd polega na tym, że kupujemy krem, bo chwali go nasza koleżanka lub jest szeroko reklamowany w telewizji. Po trzecie, kosmetyki muszą zawierać całe bogactwo substancji czynnych. Dobrze, aby pochodziły z różnych linii i wzajemnie uzupełniały swoje działanie. Nie mogą ze sobą jednak wchodzić w niepożądane interakcje. Dobór pielęgnacji twarzy warto skonsultować ze specjalistą, np. dermatologiem. Po czwarte, kosmetyki anti aging należy nakładać w ściśle określony sposób. Tutaj kolejność ma znaczenie. Po piąte, nie zrażaj się brakiem efektów po tygodniu. Nie sięgaj codziennie po inny krem na dzień i na noc, bo nie zweryfikujesz etapów kuracji przeciwzmarszczkowej.

Czy kosmetyki działają? Na co zwrócić uwagę?

Czy kosmetyki poprawiają stan skóry? Tak, jeśli mają odpowiednio dobrany skład i zostały wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, które zwiększają biodostępność substancji czynnych. Często o tym zapominamy. Kupujemy jakiś krem do twarzy, bo kojarzy nam się z luksusem. Jest drogi, więc zakładamy, że działa lepiej od swoich tańszych odpowiedników. Nie zawsze jest to prawda. Czasem krem za kilkaset złotych ma gorszy skład od tego za 50 złotych. Kierujmy się ilością oraz rodzajem substancji czynnych. Sprawdźmy, z jakich technologii korzysta producent. Liposomy czy nanocząsteczki zwiększają biodostępność substancji aktywnych, co wpływa na efektywność kuracji anti aging.

Kuracja przeciwzmarszczkowa wymaga cierpliwości

Pielęgnacja twarzy wymaga cierpliwości. Zapobieganie zmarszczkom to wieloetapowy proces. Nawet najlepsze kosmetyki przynoszą pożądane rezultaty po kilku lub kilkunastu tygodniach. Po kilku dniach trudno spodziewać się radykalnej poprawy stanu cery. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe często wydają się nieskuteczne osobom niecierpliwym, które chciałyby efektu wygładzenia tu i teraz, bo właśnie idą na wesele. Jeśli chcesz dobrze wyglądać, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa powinna stanowić twoją codzienność. Przed ważnym wyjściem nie da się nadrobić zaniedbań z ostatnich kilku miesięcy.

Czy można całkowicie zahamować proces starzenia się skóry?

Kuracja przeciwzmarszczkowa nie gwarantuje nam całkowitego zahamowania procesów starzenia się. Te zachodzić będą nadal, wynika to z nieuniknionej kolei rzeczy. Proces starzenia się może jednak przebiegać znacznie wolniej, a my możemy prezentować się znacznie lepiej, niż wskazywałby na to nasz wiek metrykalny. Fotostarzenie i powstawanie przebarwień to procesy, nad którymi możemy zapanować, stosując na co dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim faktorze.

Akcesoria do pielęgnacji twarzy –  co nam dają?

Na koniec chcemy wspomnieć o pewnym udogodnieniu, o którym często zapominamy. Akcesoria do pielęgnacji, które niegdyś były dostępne jedynie dla dyplomowanych kosmetologów, dziś może nabyć każdy. Poprawiają one penetrację substancji aktywnych pochodzących z kosmetyków. Ponadto stymulują produkcję kolagenu w skórze i poprawiają owal twarzy. Akcesoria do pielęgnacji należy jednak stosować zgodnie z załączoną instrukcją. Radzimy też wybierać urządzenia sprawdzonych producentów, aby nie napytać sobie biedy. Waszej szczególnej uwadze chcemy polecić dermoroller, urządzenia soniczne oraz sprzęt do masowania twarzy oparty na mikroprądach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *