Uroda

Czerwone soczewki – pomysł na zaskakujący look

Czerwone soczewki

Willian Oliveira z Pexels

Wypad z przyjaciółmi na szaloną imprezę? Niecodzienna sesja foto? A może po prostu chcesz sprawdzić, jak możesz wyglądać, mając czerwone oczy? W żadnym przypadku nie będzie to problemem. W tym celu powstały specjalne, kolorowe soczewki. Dowiedz się, gdzie możesz je dostać oraz co trzeba wiedzieć o ich noszeniu.

Czerwone soczewki – czy dla wszystkich?

Zasadniczo czerwone soczewki nie różnią się niczym od zwykłych, korekcyjnych. Wykonywane są z materiału hydrożelowego lub hydrożelowego z dodatkiem silikonu. Mogą być to „zerówki”, czyli pełnić wyłącznie funkcję estetyczną, bez jakiegokolwiek wpływu na wzrok, ale można także wybrać soczewki czerwone mające określoną moc – działają wówczas jak korekcyjne, pomagając nie tylko w zmianie barwy oka, ale również prawidłowym widzeniu.

Warto przy tym podkreślić, że w każdy wymieniony rodzaj pomimo swojej kolorystyki nie wpływa w żaden sposób na postrzeganie barw. To istotne dla osób, które wykonują pracę lub chcą nosić takie soczewki w miejscu, w którym kolory mają istotne znaczenie – np. umieszczone są tam kolorowe symbole informujące o niebezpieczeństwach. W sprzedaży znajdują się soczewki o różnych barwach – od wspomnianych czerwonych po czarne. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest tylko kolor. W każdych możesz uprawiać aktywności różnego rodzaju, nie obawiając się, że wypadną.

To samo dotyczy zasad pielęgnacji. Jeśli zdecydujesz się na czerwone soczewki jednodniowe, po prostu zakładasz ja na potrzebny czas, a po zdjęciu wyrzucasz. Co innego w sytuacji, gdy korzystasz z miesięcznych lub dwutygodniowych. Wówczas potrzebny do nich specjalny płyn, w którym będą oczyszczane nocą. Te zabiegi również niczym nie różnią się od korzystania ze zwykłych soczewek.

Czy są osoby wykluczone z ich noszenia? Tak – z tych samych powodów, dla których nie mogą one nosić zwykłych. Powody te to choroby, przewlekle stany zapalne oczu, zaburzenia hormonalne, a także alergie. A jeśli nie ma się pewności co do stanu własnych oczu, wówczas warto odwiedzić okulistę w celu uch przebadania. 

Gdzie kupić soczewki czerwone?

Soczewki kolorowe od najlepszych marek na rynku oferowane są w salonach optycznych Vision Express oraz na stronie internetowej sieci – visionexpress.pl. Znajdziesz tam zarówno czerwone, jak i w innych barwach. Wszystkie dostępne w wersjach jednodniowych lub miesięcznych, a co istotne – każda para to bardzo przystępna, atrakcyjna cena. 

Jaka? Przekonaj się o tym osobiście nawet teraz – zajrzyj na  stronę visionexpress.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *