Czy nasz charakter zależy od tego, którego dnia, miesiąca i roku się urodziliśmy? Czy nasz znak zodiaku nas determinuje? Czy możemy tłumaczyć swoją osobowość tym, że urodziliśmy się w danym znaku zodiaku?

Znaki zodiaku

Znaki zodiaku powstały poprzez podzielenie koła na ekliptyce, czyli sferze niebieskiej, na dwanaście różnych części. Każdą z tych części dokładnie scharakteryzowano, opisano i nadano nazwy: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podział znaków zodiaku

Znaki zodiaku zostały podzielone na męskie i żeńskie, gdzie do pierwszej grupy należą: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec i Wodnik, a do drugiej należą: Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec i Ryby.

Innym podziałem jest przypisanie znaków do poszczególnych żywiołów: Ognia, Ziemi, Wody i Powietrza. Każdą z tych grup charakteryzują inne cechy, inne temperamenty itp.

Człowiek a wszechświat

Często mówi się, iż człowiek jest swoistą miniaturką wszechświata, tak więc znaki zodiaku są odbiciem najbardziej charakterystycznych cech ludzkich. Każdy ze znaków ma przypisane cechy zarówno negatywne, jak i pozytywne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w zależności od sytuacji, ta sama cecha może być uznawana za zaletę, a innym razem za wadę i przeszkodę.