Pomagamy podejmować nowe wyzwania zawodowe, aktywizować się, realizować , rozwijać nowe pasje i umiejętności. Pomagamy zarówno tym, którzy cierpią na wypalenie zawodowe jak i tym którzy mają dłuższą przerwę w karierze.

Z oferty Akademii korzystają także osoby które po prostu potrzebują kontaktu z innymi, a wspólna pasja i zainteresowania to najlepszy sposób by znaleźć komunikację w grupie. Większość uczestników zajęć już deklaruje właśnie ten powód przyjścia do nas. Czas na zmiany …

Akademia Artystyczna Kappa prowadzi Kursy w taki sposób, by jak najpełniej przygotować uczestników do podjęcia zleceń po zakończeniu szkolenia u nas.
Stawiamy na aktywizację zawodową.

Formuła Kursu prowadzona jest tak by dać uczestnikom pełen obraz ich możliwości. Sam egzamin końcowy (tzw. praca dyplomowa) wykonywany jest przez uczestników zajęć jak prawdziwe zlecenie rynkowe. W przypadku Kursu Projektowania i Aranżacji Wnętrz pracą dyplomową jest pełen, kompletny projekt wnętrza, składający się ze wszystkich rysunków i wizualizacji, tak jak ma to miejsce w prawdziwej pracy projektanta wnętrz; dodatkowo uczymy Kursantów, jak opracować projekty i gdzie szukać pomysłów, by pokonać konkurencję na danym rynku. Staramy się by każdy absolwent kończąc kurs był całkowicie samodzielny – od inspiracji po finalizację zlecenia projektowego.

Kursy Florystyki czy Kursy Kroju i Szycia także zakładają aktywizację zawodową. Uczymy m. in. jak założyć własną kwiaciarnię i jak ją prowadzić by utrzymać się na rynku. Naszym celem jest postawienie Kursantów podczas zajęć, w sytuacjach bardzo zbliżonych do tych, z jakimi im się przyjdzie zmierzyć w przyszłej pracy. Chcemy ich jak najlepiej przygotować do radzenia sobie z realiami rynku.

Prowadzimy także Kursy Projektowania Mody i Ubioru, Autostylizacji, Projektowania, Zakładania i Utrzymania Ogrodów, Szkolenia Psychologiczne itd.

Dzięki naszym kursom można zyskać potwierdzenie swoich umiejętności i pewnie wkraczać w etap samorealizacji. Dodatkowo gwarantujemy pełne wsparcie psychologiczne, a dla chętnych także cykl szkoleń z trenerem biznesu pt ”Akcja Samorealizacja”.

Tak przygotowana kompleksowa oferta doszkalająca ma na celu aktywizację i wzrost wiary we własne możliwości. Stworzyłam ofertę Kursów i wsparcia psychologicznego w Akademii Kappa, bo kiedyś sama poszukiwałam nowych możliwości dla siebie. Wiem więc czego potrzebują osoby wypalone zawodowo lub te, które np. za długo pozostały w domu z dziećmi i nie mają już gdzie wrócić. Uważam, że każdy zasługuje na drugą szanse w życiu i na wykonywanie pracy, która jest jednocześnie jego życiową pasją. Akademię tworzą ludzie z pasją i tą pasją zarażają uczestników naszych kursów.

Rok temu odeszłam z dużej firmy i zaczęłam… żyć przyjemniej. Pomogła mi w tym Akademia Kappa. Na kursie Projektowania i dekorowania wnętrz wydobyłam z siebie siłę i odwagę potrzebną, aby robić to, co sprawia mi radość, daje wiele przyjemności i pozwala poznawać nowych, ciekawych ludzi. Tworzę własną markę, rozwijam się i wciąż mam nowe pomysły. Dzięki Akademii, wiem, że chce pomagać innym w kreowaniu ich własnych, wyjątkowych wnętrz, doradzać i projektować. Wiem tez ze jeśli odkryjesz co chcesz robić w życiu, co sprawia Tobie radość, po prostu zacznij to robić. Najlepiej już dziś!
Aleksandra Bambrowicz
Alexabk design
alexabk@o2.pl

W Akademii szczególną uwagę poświęcamy kobietom, które chciałby wrócić do aktywności społecznej czy zawodowej, a jest im szczególnie ciężko z powodu „zasiedzenia się” na urlopie macierzyńskim. Czasami takie zasiedzenie trwa 3- 7 lat … i nie ma już ich stanowiska pracy.
Gabrysia

Kurs florysytczny był moim marzeniem i dzięki dotacji z Urzędu Pracy mogłam je zrealizować. Kurs nauczył mnie nie tylko podstaw ale i umiejętności radzenia sobie z klientami. Zdobytą wiedzę wykorzystuję na zorganizowanym stażu pracy w pobliskiej kwiaciarni, z nadzieja na długoterminowe zatrudnienie, co przez posiadaną grupę inwalidzką nie bylo takie proste. Jeszcze raz bardzo dziekuje Akademii KappaDesign za fantastyczny kurs.

Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy,mogą się ubiegać o refundację kursów w naszej Akademii Artystycznej.
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Kappa designconcept Akademia Artystyczna wpisana jest pod nr.: 2.22/00008/2011