Bestsellery o miłości, które pokochały Polki

bestsellery o miłości

W przeciągu minionych lat, na rynku wydawniczym pojawiły się takie książki, które zachwyciły miliony. Szybko stały się bestsellerami i wciąż są chętnie czytane. Książki o miłości zawsze zdobywały serca tysięcy kobiety, w tym Polek. Które z nich pokochałyśmy najbardziej?

Miłość na stronach powieści

Dlaczego tak bardzo fascynują nas książki o miłości? Pragniemy jej, bliskości, niezwykłych uniesień, więc sięgamy po historie, które poruszają nasze serca. Zatapiamy się w opowieściach, czasem utożsamiając się z ich bohaterkami i marząc, by przeżyć wielką miłość. Książki pozwalają nam przenieść się z szarej rzeczywistości do zupełnie innego świata. Dają namiastkę tego, co być może chciałybyśmy mieć. Na przestrzeni wieków pojawiło się mnóstwo słynnych powieści o miłości. Od Romea i Julii po powieści Jane Austin, które do tej pory goszczą w bibliotekach i księgarniach. Współczesne wydawnictwa równie chętnie wypuszczają w świat romantyczne powieści. Niektóre z nich szybko zyskują miano bestsellerów. Które z nich pokochały Polki?

Samotność w sieci – Janusz L. Wiśniewski

Samotność w sieci to książka, którą dziś moglibyśmy uznać za historię początków Internetu w Polsce. Wiśniewski zaczął swoją karierę od tej właśnie powieści, która stała się bestsellerem nie tylko w naszym kraju. To historia o miłości, pragnieniu bliskości i wielu emocjach, które towarzyszą relacjom międzyludzkich. Dwoje ludzi, których połączyła sieć. Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośniczek powieści o miłości. Warto powrócić do historii, chociażby ze względu na zestawienie dzisiejszej miłości w sieci, a tej sprzed kilku dekad. Dla fanów Samotności w sieci, mamy zaś dobrą nowinę. Ukaże się bowiem kontynuacja książki, która z pewnością zaskoczy czytelników. Zdecydowanie warto na nią czekać.

Nigdy w życiu – Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek. Jej książki opowiadają ożyciu, tym prawdziwym, pełnym nie tylko radości, ale także smutku i porażek. Nigdy w życiu to książka, która wciągnęła miliony czytelniczek. Na jej podstawie powstał nawet film, gdzie główne role zagrała Danuta Stenka i Artur Żmijewski. Judyta samotnie wychowuje nastoletnią córkę i pracuje w redakcji. Tęskni za prawdziwą miłością, dlatego pewnie tyle kobiet chętnie sięgnęło po dzieło Grocholi. Z sentymentem wracamy do czasów świetności tej powieści, która wciąż jest tak bardzo aktualna, że z chęcią przeczytamy ją jeszcze raz.

50 twarzy Greya – E. L. James

miłośćNa koniec prawdziwy fenomen literacki ostatnich lat, czyli 50 twarzy Greya. Powieść, w ekspresowym tempie stała się światowym bestsellerem, a do jej sukcesu dołożyli się polscy czytelnicy. Nie ma w niej pięknego języka, ale jest historia, która zafascynowała nie tylko kobiety. Nawet panowie nie kryli się z czytaniem Greya. Otrzymujemy współczesną wersję kopciuszka, w której szara myszka poznaje młodego i przystojnego milionera, lubiącego nieco perwersyjne zabawy. Pierwsza część rzeczywiście może wciągnąć. Jest erotyka, miłość, a wszystko to działa na zmysły. Być może to zasługa naszego bohatera Christiana, a może chęć poznania innego stylu miłości. Grey opanował rynek wydawniczy, ba, nawet filmowy czy muzyczny. I tak, jak kolejne części już nie robią wrażenia, 50 twarzy Greya warto przeczytać. Choćby po to, by przekonać się, co takiego przyciągnęło te miliony.

Katarzyna Antos

9 KOMENTARZE

 1. 50 twarzy Greya to jedna z najgorszych książek, jakie przeczytałam.
  Pozostałe mnie również nie zachwyciły, ale jednak czytał się przyjemnie.

  • Czytałam pierwszą część “50 twarzy Greya” jak dla mnie nic nadzwyczajnego, ale pewnie dla osób które nie czytały wcześniej tego typu książek może być to sensacja. Ja przezcytałam kilka książek o podobnej tematyce, czyli erotycznych i Grey nie był dla mnie czymś aż tak zadziwiającym 🙂 Mogę śmiało powiedzieć, że czytałam lepsze książki.
   Ale generalnie bardzo lubię książki o miłości, niezależnie czy są nasycone erotyką czy nie.

   • Też lubię książki o miłości i lubię wątki erotyczne, ale ta akurat książka wcale mi się nie spodobała. Cała historia była płytka

    • Książki z serii New Adult czyli literatury dla młodych dorosłych bardzo fajnie sie czyta. Mogę polecić, bo nie są przesadzone erotyką, są pisane w sposób subtelny. To są ich pierwsze pocałunki i miłości, więc wszystko jest ze smakiem, a do tego połączone są z ciekawą historią młodych zakochanych. Miłość pomaga im przezwyciężyć problemy, które spootkały ich w tak młodym wieku.
     Np. Bądź ze mną – Lynn J.
     Na krawędzi Zawsze – J.A. Redmerski
     Na krawędzi Nigdy – J.A. Redmerski
     Tylko Ty – Jasinda Wilder

 2. Książki o miłości są naprawdę przyjemne do czytania 🙂
  Często po nie sięgam! 🙂

 3. Nie czytałam Greya , pomimo że koleżanki chciały mi pożyczać .
  Trzy pierwsze książki Grocholi czytałam z przyjemnością.
  Bardzo też podobała mi się “Samotność w sieci”. A w liceum zaczytywałam się w powieściach Jane Austin .

 4. Poproszę o kolejne polecone książki na lato 🙂 Te proponowane tutaj przeczytałam. Książki Grocholi i Wiśniewskiego miło się czyta i wynosi się z nich wiele cennych, życiowych rad. “Greya” przeczytałam pierwszą część, chciałam wiedzieć o czym wszyscy wokół mnie mówili. Ta jedna część mi wystarczyła, zbyt monotematyczna powieść.

 5. Powyżej przedstawione propozycje oczywiście przeczytałam:) I jak większość osób poprzestałam na pierwszej części Greya.

 6. A ja nie czytałam tych książek.Natomiast widziałam film na podstawie książki Katarzyny Grocholi “Nigdy w życiu”.Kiedyś zaczytywałam się książkami Danielle Steel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ