Kultura Najnowsze Styl życia

Bestsellery o miłości, które pokochały Polki

bestsellery o miłości

W przeciągu minionych lat, na rynku wydawniczym pojawiły się takie książki, które zachwyciły miliony. Szybko stały się bestsellerami i wciąż są chętnie czytane. Książki o miłości zawsze zdobywały serca tysięcy kobiety, w tym Polek. Które z nich pokochałyśmy najbardziej?

Miłość na stronach powieści

Dlaczego tak bardzo fascynują nas książki o miłości? Pragniemy jej, bliskości, niezwykłych uniesień, więc sięgamy po historie, które poruszają nasze serca. Zatapiamy się w opowieściach, czasem utożsamiając się z ich bohaterkami i marząc, by przeżyć wielką miłość. Książki pozwalają nam przenieść się z szarej rzeczywistości do zupełnie innego świata. Dają namiastkę tego, co być może chciałybyśmy mieć. Na przestrzeni wieków pojawiło się mnóstwo słynnych powieści o miłości. Od Romea i Julii po powieści Jane Austin, które do tej pory goszczą w bibliotekach i księgarniach. Współczesne wydawnictwa równie chętnie wypuszczają w świat romantyczne powieści. Niektóre z nich szybko zyskują miano bestsellerów. Które z nich pokochały Polki?

Samotność w sieci – Janusz L. Wiśniewski

Samotność w sieci to książka, którą dziś moglibyśmy uznać za historię początków Internetu w Polsce. Wiśniewski zaczął swoją karierę od tej właśnie powieści, która stała się bestsellerem nie tylko w naszym kraju. To historia o miłości, pragnieniu bliskości i wielu emocjach, które towarzyszą relacjom międzyludzkich. Dwoje ludzi, których połączyła sieć. Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośniczek powieści o miłości. Warto powrócić do historii, chociażby ze względu na zestawienie dzisiejszej miłości w sieci, a tej sprzed kilku dekad. Dla fanów Samotności w sieci, mamy zaś dobrą nowinę. Ukaże się bowiem kontynuacja książki, która z pewnością zaskoczy czytelników. Zdecydowanie warto na nią czekać.

Nigdy w życiu – Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek. Jej książki opowiadają ożyciu, tym prawdziwym, pełnym nie tylko radości, ale także smutku i porażek. Nigdy w życiu to książka, która wciągnęła miliony czytelniczek. Na jej podstawie powstał nawet film, gdzie główne role zagrała Danuta Stenka i Artur Żmijewski. Judyta samotnie wychowuje nastoletnią córkę i pracuje w redakcji. Tęskni za prawdziwą miłością, dlatego pewnie tyle kobiet chętnie sięgnęło po dzieło Grocholi. Z sentymentem wracamy do czasów świetności tej powieści, która wciąż jest tak bardzo aktualna, że z chęcią przeczytamy ją jeszcze raz.

50 twarzy Greya – E. L. James

miłośćNa koniec prawdziwy fenomen literacki ostatnich lat, czyli 50 twarzy Greya. Powieść, w ekspresowym tempie stała się światowym bestsellerem, a do jej sukcesu dołożyli się polscy czytelnicy. Nie ma w niej pięknego języka, ale jest historia, która zafascynowała nie tylko kobiety. Nawet panowie nie kryli się z czytaniem Greya. Otrzymujemy współczesną wersję kopciuszka, w której szara myszka poznaje młodego i przystojnego milionera, lubiącego nieco perwersyjne zabawy. Pierwsza część rzeczywiście może wciągnąć. Jest erotyka, miłość, a wszystko to działa na zmysły. Być może to zasługa naszego bohatera Christiana, a może chęć poznania innego stylu miłości. Grey opanował rynek wydawniczy, ba, nawet filmowy czy muzyczny. I tak, jak kolejne części już nie robią wrażenia, 50 twarzy Greya warto przeczytać. Choćby po to, by przekonać się, co takiego przyciągnęło te miliony.

Katarzyna Antos

Komentarze (9)

pati25

2 lata temu

A ja nie czytałam tych książek.Natomiast widziałam film na podstawie książki Katarzyny Grocholi „Nigdy w życiu”.Kiedyś zaczytywałam się książkami Danielle Steel

Aneczka2015

2 lata temu

Powyżej przedstawione propozycje oczywiście przeczytałam:) I jak większość osób poprzestałam na pierwszej części Greya.

Mindi

2 lata temu

Poproszę o kolejne polecone książki na lato 🙂 Te proponowane tutaj przeczytałam. Książki Grocholi i Wiśniewskiego miło się czyta i wynosi się z nich wiele cennych, życiowych rad. „Greya” przeczytałam pierwszą część, chciałam wiedzieć o czym wszyscy wokół mnie mówili. Ta jedna część mi wystarczyła, zbyt monotematyczna powieść.

dulcynea

2 lata temu

Nie czytałam Greya , pomimo że koleżanki chciały mi pożyczać .
Trzy pierwsze książki Grocholi czytałam z przyjemnością.
Bardzo też podobała mi się „Samotność w sieci”. A w liceum zaczytywałam się w powieściach Jane Austin .

Gosia

2 lata temu

Książki o miłości są naprawdę przyjemne do czytania 🙂
Często po nie sięgam! 🙂

ewalub

2 lata temu

50 twarzy Greya to jedna z najgorszych książek, jakie przeczytałam.
Pozostałe mnie również nie zachwyciły, ale jednak czytał się przyjemnie.

  linea

  2 lata temu

  Czytałam pierwszą część „50 twarzy Greya” jak dla mnie nic nadzwyczajnego, ale pewnie dla osób które nie czytały wcześniej tego typu książek może być to sensacja. Ja przezcytałam kilka książek o podobnej tematyce, czyli erotycznych i Grey nie był dla mnie czymś aż tak zadziwiającym 🙂 Mogę śmiało powiedzieć, że czytałam lepsze książki.
  Ale generalnie bardzo lubię książki o miłości, niezależnie czy są nasycone erotyką czy nie.

   ewalub

   2 lata temu

   Też lubię książki o miłości i lubię wątki erotyczne, ale ta akurat książka wcale mi się nie spodobała. Cała historia była płytka

    linea

    2 lata temu

    Książki z serii New Adult czyli literatury dla młodych dorosłych bardzo fajnie sie czyta. Mogę polecić, bo nie są przesadzone erotyką, są pisane w sposób subtelny. To są ich pierwsze pocałunki i miłości, więc wszystko jest ze smakiem, a do tego połączone są z ciekawą historią młodych zakochanych. Miłość pomaga im przezwyciężyć problemy, które spootkały ich w tak młodym wieku.
    Np. Bądź ze mną – Lynn J.
    Na krawędzi Zawsze – J.A. Redmerski
    Na krawędzi Nigdy – J.A. Redmerski
    Tylko Ty – Jasinda Wilder

Zostaw komentarz