kupować książki

Latem czekamy nie tylko na upragniony urlop, ale także wyprzedaże. Kolejna sukienka czy nowe buty wypatrzone w atrakcyjnej cenie cieszą, ale nie tak jak książki, na które także opłaca się polować w sezonie wakacyjnym. Dlaczego warto kupować książki w okresie letnim?

Czas na czytanie

Jesteśmy zabiegani. Za dużo pracujemy i często brakuje nam czasu na relaks. Czekamy więc na okres wakacyjny, upragniony urlop, kiedy możemy wreszcie odpocząć. Wtedy pojawia się czas na nadrabianie zaległości książkowych. Możemy oddać się przyjemności czytania, czy to na plaży czy na działce. Dłuższe dni i chwila wytchnienia to okazja, by pochłaniać kolejne pozycje, nazbierane przez ostatnie miesiące. Przyjemnie jest zatopić się w ulubionej lekturze czy nowej powieści, która właśnie wkroczyła na rynek literacki. Na czytanie zawsze warto znaleźć czas, ponieważ dostarcza nam nie tylko rozrywki, ale wiedzy, otuchy i mnóstwa inspiracji. To niesamowite, jak książki wpływają na nasze postrzeganie świata i samych siebie, jak wspaniale rozwijają i odkrywają przed nami nowe horyzonty.

Wyprzedaż książek

Wakacje to gorący okres pod względem wyprzedaży. Sklepy prześcigają się w rabatach, które kuszą klientów. I nie tylko sklepy odzieżowe organizują wyprzedaże. Księgarnie również korzystają z takiej opcji, co dla konsumentów jest bardzo atrakcyjną propozycją. Wraz z rozpoczęciem wyprzedaży, w księgarniach pojawiają się dość wysokie upusty na książki, także te najnowsze. W sezonie letnim kupujemy więcej książek, ponieważ mamy znacznie większą ilość czasu na ich przeczytanie. Zabieramy lektury na urlopy, większe czy mniejsze wycieczki, także zagraniczne. Książki umilają nam podróże pociągiem, autobusem czy długie godziny spędzone na słonecznej plaży.

Na wyprzedażach możemy zakupić książki w bardzo atrakcyjnych cenach, często nawet z 70-80% rabatem. Największe przeceny oferują księgarnie internetowe, na strony których warto regularnie zaglądać. Tam znajdziemy książki już od kilku złotych, a przesyłka często jest warta zaledwie kilka złotych lub jest darmowa. Zanim więc udamy się do stacjonarnego sklepu, lepiej przejrzeć ofertę online, bo może okazać się bardziej korzystna. Dobrą opcją jest zamawianie książek w internecie i ich osobisty odbiór w dowolnej księgarni w kraju. Wiele sieciówek ma w swojej ofercie taką usługę. Skoro możemy oszczędzić, kupując książki na dużej wyprzedaży, nie pozostaje nic innego, jak przed wyjazdem wybrać się na zakupy.

Książki z promocji

Nie tylko księgarnie oferują książki po promocyjnych cenach. Konkurencją są supermarkety czy dyskonty, które wprowadzają do oferty sezonowej książki. Ich ceny potrafią być o wiele niższe niż w wydawnictwach czy księgarniach internetowych. Na promocji, możemy zakupić książki już za kilka złotych. W ofercie zwykle pojawiają się nieco starsze tytuły oraz nowości czy bestsellery, które sprzedają się niczym świeże bułeczki. Śledząc oferty supermarketów jesteśmy w stanie upolować kilka książek w cenie regularnej jednego egzemplarza. Interes jak najbardziej opłacalny dla mola książkowego.

Hitem są zwykle wydania kieszonkowe, czyli w mniejszym formacie, które z powodzeniem zmieszczą się do torebki czy bagażu podręcznego. A wtedy będziemy mogli rozkoszować się lektura w samolocie czy innym miejscu. W sezonie letni, księgarnie często uruchamiają promocję, typu 2 książki w cenie 1, co także daje możliwość zakupu upatrzonych wcześniej tytułów. Lato to najlepsza okazja, by uzupełnić swoją biblioteczkę w wymarzone książki czy nowości, których w wakacje pojawia się mnóstwo.

wakacjeNie musimy ponownie podkreślać, dlaczego warto czytać. Jeśli mamy możliwość, by kupić książki za grosze, nie traćmy okazji. Szukajmy ciekawych ofert, przeglądajmy księgarnie internetowe i łapmy najlepsze promocje. Czytajmy jak najwięcej, nie tylko latem. I pamiętajmy, że kupując książki, wspieramy rynek wydawniczy, a dzięki temu wydaje się więcej książek, od których tak trudno nam się oderwać.

Katarzyna Antos