Angelina Jolie (39 lat) zaskoczyła wszystkich wyznaniem, że postanowiła przejść na aktorską emeryturę. Aktorka opowiedziała o swoich planach w wywiadzie udzielonym magazynowi „De Jour”,  koniec aktorskiej kariery gwiazdy ma nastąpić po zakończeniu zdjęć do filmu „Kleopatra”.

Jolie nie żegna się jednak na stałe z filmem, a jedynie z karierą aktorki, w przyszłości zamierza zajmować się już tylko tworzeniem produkcji filmowych i reżyserowaniem. Gwiazda wyreżyserowała w swojej karierze już dwa filmy: dokument „A Place in Time” (2007) i dramat wojenny „Niezłomny” (2014).

„Nigdy nie czułam się komfortowo jako aktorka. Nigdy nie pokochałam bycia przed kamerą. Nigdy nie sądziłam, że będę umiała wyreżyserować film. Mam jednak nadzieję, że w tym kierunku rozwinę swoja karierę; dzięki temu jestem dużo szczęśliwsza” – powiedziała gwiazda podczas wywiadu dla magazynu „De Jeur”.

Ostatnią produkcją, w jakiej zobaczymy amerykańską aktorkę jest wysokobudżetowa „Kleopatra”. Inne filmy, w których z sukcesem występowała Jolie to: „Oszukana”, „Przerwana lekcja muzyki”, „Tomb Raider”, „Mr. & Mrs. Smith”, „Czarownica”. Angelina może się pochwalić wieloma statuetkami, a mianowicie trzema Złotymi Globami i Oskarem, którego otrzymała za zagranie roli drugoplanowej w psychologicznym dramacie ”Przerwana lekcja muzyki”.

E.K.

Źródła zdjęć:

  • Foreign and Commonwealth Office