Związek bez seksu brzmi jak oksymoron? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że w każdej społeczności 2% populacji stanowią osoby aseksualne. Są one gotowe do stworzenia rodziny i romantycznej miłości. Niestety, w ich przypadku pociąg seksualny jest zerowy. Powstały nawet portale randkowe dla osób aseksualnych. Pomagają one poznać aseksualnym kobietom aseksualnych partnerów.
Związek bez seksu jest możliwy
Związek bez seksu może nawet zakończyć się białym małżeństwem. Niektórym osobom odpowiada życie pozbawione erotycznych igraszek. Nie odczuwają one pociągu fizycznego. Nie wynika to jednak z traum wyniesionych z dzieciństwa czy bycia molestowanym w dzieciństwie. Po prostu niektóre osoby zwyczajnie nie mają ochoty na seks.
Brak pociągu fizycznego
Nie pobudzają ich ani namiętne pocałunki, ani petting etc. W drugim człowieku widzą tylko jego aspekt duchowy. Związek bez seksu nie musi oznaczać braku czułości. Takie pary bardzo często zwracają się do siebie w czuły sposób, przytulają się, dotykają, trzymają za ręce. Jednak te gesty nie mają erotycznego wydźwięku.
Związek dwóch osób aseksualnych
Związek bez seksu jest możliwy, jeśli obie strony mają takie same potrzeby. Nie można jednak ukrywać swojej aseksualności na początku znajomości. Niestety, wiele kobiet ma z tym problem. Najpierw opowiada facetowi, że z seksem woli poczekać do ślubu, a gdy obydwoje stają na ślubnym kobiercu, pojawiają się inne wymówki. Tak nie należy postępować, ponieważ unieszczęśliwia się drugą osobę.
Aseksualizm a randkowanie
Jeśli jesteś osobą aseksualną, masz prawo do szczęścia i bliskości drugiej osoby. To normalne, że szukasz związku z kimś, kto wyjdzie z tobą do kina, na spacer etc. Dlatego poszukiwania partnera warto rozpocząć od szczerości. W dobie internetu poznawanie innych aseksualnych osób jest bajecznie proste. Wystarczy kilka sekund, by znaleźć strony zrzeszające takich ludzi. Następnie pośród nich należy rozejrzeć się za osobami ze swojej okolicy. Randkowanie przebiega dosłownie tak samo. Służy poznaniu wnętrza drugiej strony. Może się okazać, że pomimo braku ochoty na seks nic więcej ich nie łączy. Mają odmienne poglądy religijne, różne pasje i cele w życiu.
Aseksualizm zdaniem WHO nie jest chorobą. Zalicza się go do orientacji seksualnych. Osoby aseksualne nie wymagają leczenia, chyba że ich niechęć do seksu wynika ze złych doświadczeń z przeszłości lub same chcą z tym coś zrobić, ponieważ pragną wydać na świat własne dziecko.