Lori-Nelson-Spielman

Słodycz wybaczenia to kolejne znakomite dzieło autorki z pierwszych miejsc list bestsellerów, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

Zabawna opowieść o tym,  jak wyzwolić się z więzów przeszłości.

Hannah Farr prowadzi popularny program telewizyjny. Ma też fantastycznego partnera, z którym planuje wspólną przyszłość. Nagle w jej doskonałym i poukładanym życiu wszystko zaczyna się sypać. Jedna osoba zdaje się znać rozwiązanie wszystkich problemów: dawna szkolna koleżanka i prześladowczyni Hannah, a teraz autorka idei „kamyków wybaczenia”. Idea ta zachęca do naprawiania doznanych bądź wyrządzonych niegdyś krzywd. Czy Hannah grozi utrata wszystkiego, co w  życiu zdobyła, nawet miłości…?

Pod koniec lipca ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis można było wygrać 1 z 5 egzemplarzy powieści „Słodycz wybaczenia”. Do kogo wędruje ta wyjątkowa książka?

„Warto wybaczać, ponieważ…”

Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi, Słodycz wybaczenia wędruje do:

  • Joanna G., Bielawa: „Warto wybaczać, ponieważ pielęgnowanie w sobie żalu i gniewu nam samym wyrządza największą krzywdę.  Niełatwo jest wybaczać gdy ktoś zrobił nam krzywdę czy niesprawiedliwie osądził, jednakże jeśli „winowajca” przemyślał to i pragnie szczerze nas przeprosić,  sądzę, że warto wybaczyć. Bardzo trafnie skomentował to Nelson Mandela: „chowanie urazy jest jak picie trucizny, w nadziei, że pozabija ona twoich wrogów”.  Myślę, że warto wybaczać ludziom, choćby z tego powodu, że kiedyś sami możemy kogoś prosić o wybaczenie.
  • Anna P., Przemyśl: Warto wybaczać, ponieważ:

– chowanie w sobie urazy niczego nie zmienia

– nie na wszystko mamy wpływ w naszym życiu i czasem sami popełniamy błędy

– lepiej zakończyć coś,  co się za nami ciągnie

warto wybaczyć dla samego siebie, dla poczucia spokoju”.

  • Martyna D.,  Głubczyce: „Warto wybaczać, ponieważ chowanie urazy działa jak trucizna, która każdego dnia zatruwa nasz umysł, odbierając siły, które moglibyśmy spożytkować na coś wartościowego. Zamiast rozpamiętywać krzywdy, jakie doznaliśmy z czyjejś winy, lepiej skupić się na tym, co trwa tu i teraz.  Energia, z jaką rozdrapujemy rany sprzed lat, moglibyśmy przeznaczyć na wolontariat i niesienie pomocy innym lub rozwój własnych pasji”.
  • Anna C., Sieradz: „Warto wybaczać, ponieważ nikt z nas nie jest idealny i każdy popełnia mniejsze lub większe błędy.  Dla własnego dobra należy wybaczyć nawet przestępcy, który nas skrzywdził. Warto pamiętać, iż wybaczenie nie jest równoznaczne z zapomnieniem. Jeśli ktoś dopuścił się zbrodni, gwałtu lub brutalnego pobicia, musi odpowiedzieć za swoje czyny. Niewątpliwie łatwiej wybaczyć tym osobom, które poniosły karę za niecne postępki”.
  • Jolanta K.,  Dąbrowa Górnicza: „Warto wybaczać, ponieważ tylko w ten sposób można odnaleźć wewnętrzny spokój. Chowając w sobie urazę pozbawiamy się szczęścia i energii. Życie jest stanowczo za krótkie, by rozpamiętywać wydarzenia z przeszłości.  Złość i gniew nie cofną czasu, lecz staną się źródłem naszego zgorzknienia”. 

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany