zastosowanie-glinek-kosmetycznych

Glinka to naturalny minerał, który może pełnić funkcję bardzo skutecznego kosmetyku wykorzystywanego przede wszystkim w pielęgnacji twarzy. Dzieje się tak, ponieważ glinki działają bakteriobójczo, odtruwająco, remineralizująco, a ponadto są w stanie zniwelować blizny powstałe na skórze.

Glinki to naturalne surowce mineralne wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, najczęściej wydobywane są z jaskiń, morza, lub głębokich pokładów gleby. Znajdują swoje zastosowanie w kosmetyce, gdzie są wykorzystywane jako maseczki kosmetyczne na twarz, dekolt, a nawet włosy. W doskonały sposób oczyszczają naszą skórę z nadmiaru toksyn oraz pochłaniają nadmierną ilość sebum. Przyrządzenie maseczki jest z ich zawartością jest bardzo proste, wystarczy dodać do nich odrobinę wody, po to, aby powstałą „papkę” nałożyć na wybraną partię ciała lub twarzy.

Glinka kosmetyczna – na jaką się zdecydować?

Najistotniejszym czynnikiem,  na który powinnaś zwracać uwagę podczas zakupu glinki kosmetycznej jest kolor, który determinuje jej właściwości. Każda z odmian tego minerału ma odmienne cechy, dlatego też stosuje się ją do odmiennych typów cery oraz różnych celów.

Glinka zielona

Najpopularniejsza oraz najsilniej działająca z glinek. Hamuje namnażanie bakterii gnilnych i fermentacyjnych oraz wykazuje właściwości antyseptyczne. Jest bardzo popularna wśród osób zmagających się z trądzikiem, ponieważ posiad zdolności dezynfekcyjne, reguluje wydzielanie sebum oraz dogłębnie oczyszcza pory.

Glinka biała

Inaczej nazywana glinką chińską lub porcelanową, wykazuje takie same właściwości jak glinka zielona, z tym ze jest od niej wiele delikatniejsza. Z uwagi na fakt, iż posiada właściwości zabliźniające oraz łagodzące podrażnienia poleca się ją osobom zmagającym się z cerą suchą i wrażliwą,

Glinka czerwona

glinka-kosmetycznaJest polecana posiadającym cerę naczynkową oraz nastolatkom, którzy cierpią z powodu trądziku różowatego. Jej systematyczne nakładanie uszczelnia naczynia krwionośne, a co za tym idzie zapobiega ich pękaniu. Podczas jej stosowania nalży zachować ostrożność, ponieważ jest w stanie przyciemnić kolor naszej skóry.

Glinka żółta

Przypomina swoim składem glinkę czerwoną, zawiera jednak większe ilości żelaza, przez co posiada lepsze właściwości regeneracyjne. Właśnie doskonale nadaje się do pielęgnacji cery zmęczonej i dojrzałej