Choć dawno przestałaś być nastolatką, o okresie dojrzewania wciąż przypominają ci blizny potrądzikowe? Peeling pirogronowy pozwoli ci zapomnieć o problemie i wyraźnie poprawi stan cery.
Peelingi chemiczne to nasi nieocenieni sprzymierzeńcy w walce z niedoskonałościami skóry. Choć przynoszą świetne rezultaty w redukcji blizn i zaskórników, wciąż wiele kobiet odczuwa lęk przed tego typu zabiegami.
Peeling pirogronowy – zabieg dla każdego rodzaju cery
W przypadku peelingów chemicznych zabieg dobiera się, uwzględniając typ cery. Kwas migdałowy jest dedykowany cerze suchej, kwas glikolowy najlepiej sprawdzi się w przypadku skóry tłustej, podczas gdy peeling pirogronowy może być stosowany przez wszystkich niezależnie od rodzaju cery. Kwas pirogronowy to substancja występująca w naturze, uzyskuje się ją z jabłek, sfermentowanych owoców oraz z octu.
Choć z dobrodziejstw peelingu pirogronowego skorzystać może każdy, dermatolodzy w sposób szczególny polecają go osobom, które zmagają się z trądzikiem lub pozostałościami po tej przypadłości. Każdy, kto w młodości borykał się z pryszczami i stanami zapalnymi skóry, wie, jak nierówna bywa walka z tą chorobą. Znalezienie odpowiedniego leku nierzadko zajmuje lekarzom kilka lat, w tym czasie samoocena osoby dotkniętej trądzikiem gwałtownie spada. Chory niechętnie wychodzi z domu i spotyka się ze znajomymi, bowiem nieustannie towarzyszy mu wrażenie, że inni przyglądają się jego mankamentom urody. Gdy trądzik w końcu zostaje opanowany, problem się nie kończy. Po stanach zapalnych i zmianach ropnych często pozostają blizny oraz przebarwienia. Na szczęście można zredukować ich widoczność, decydując się na zabieg z wykorzystaniem kwasów, w tym peeling pirogronowy.
Kwas pirogronowy kontra zmarszczki
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu pirogronowego przynoszą świetne rezultaty nie tylko u osób dotkniętych trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Mogą być one również stosowane jako skuteczny oręż w walce ze zmarszczkami. Peeling pirogronowy oczyszcza skórę i pobudza ją do regeneracji. Jego działaniu można poddać zarówno twarz, jak i inne partie ciała. Choć peeling pirogronowy jest polecany wszystkim typom skóry, nie powinny stosować go osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry, infekcją skóry i łuszczycą.
Dzięki osiągnięciom kosmetologii peeling pirogronowy może oddziaływać na skórę na trzech płaszczyznach: naskórka, skóry właściwej i mieszka włosowego. Zabieg ten przynosi świetne rezultaty. Nie tylko zmniejsza produkcję sebum, co z pewnością ucieszy osoby zmagające się z nadmiernym przetłuszczaniem cery, ale też wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i tym samym może być stosowany wspomagająco w leczeniu trądziku. W związku z tym, iż peeling pirogronowy stymuluje produkcję kolagenu, może być stosowany przez właścicielki cery dojrzałej, które pragną spowolnić procesy starzenia.
Peeling pirogronowy krok po kroku
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry przez kosmetyczkę, która do tego celu wykorzystuje profesjonalne kosmetyki. Następnie nakłada na twarz roztwór kwasu pirogronowego, jego stężenie dobierane jest indywidualne przy uwzględnieniu pożądanych efektów i wrażliwości skóry pacjenta. W przypadku omawianego zabiegu kluczową rolę odgrywa czas, kwas nie powinien znajdować się na skórze dłużej niż 5 minut. Jeśli po raz pierwszy przystępujesz do zabiegu, kosmetyczka powinna skrócić ten czas do 2-3 minut. Następnie kwas jest neutralizowany preparatem o charakterze zasadowym. Po dwóch-trzech dniach osoba, która poddała się peelingowi pirogronowemu, obserwuje u siebie łuszczenie naskórka. W związku z tym, iż skóra po zabiegu jest niezwykle wrażliwa, należy zabezpieczać ją kremem z filtrem SPF 50+. Po zabiegu warto zrezygnować z makijażu lub ograniczyć go do minimum. Podczas łuszczenia naskórka nie należy wykonywać peelingów mechanicznych i enzymatycznych.
Jeśli zastanawiasz się, czy peeling pirogronowy jest dla ciebie odpowiedni, skonsultuj się z kosmetyczką, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Pamiętaj, że zabiegów z wykorzystaniem kwasów nie przeprowadza się u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem do peelingu pirogronowego może być również przyjmowanie niektórych leków.
Marlena