Uroda

5 sposobów na wykorzystanie nietrafionych kosmetyków

drugie życie kosmetyków

Nie trafiłaś na właściwy kosmetyk? Coś ci w nim wyraźnie nie pasuje? Żałujesz zakupu, ale na zwrot w sklepie jest już za późno? Przedstawiamy 5 sposobów na wykorzystanie nietrafionych kosmetyków.

Za ciemny podkład

Wykorzystaj go albo do konturowania twarzy na mokro, niech pełni rolę bronzera, albo zgodnie z przeznaczeniem. Musisz po prostu dokupić do niego biały pigment, który rozjaśnia nietrafione fluidy.  Podkład można też zużyć jako rajstopy w sprayu i stworzyć za jego pomocą sztuczną opaleniznę na nogach.

Krem do twarzy, który uczula

To kosmetyk, który może sprawdzić się do smarowania pięt. Na nich skóra jest dużo grubsza, dlatego może jej nie uczulać. Można też pastować nim buty, zwłaszcza te skórzane oraz torebki z prawdziwej skóry.

Za ciemny bronzer

To doskonały cień do podkreślania załamania powieki ruchomej. Możesz go spożytkować w ten sposób lub oddać przyjaciółce o ciemniejszej karnacji. Na pewno ucieszy się z takiego upominku. Bronzer przed przekazaniem kolejnej osobie warto zdezynfekować.

Tusz do rzęs, który podrażnia oczy

Spojówki są naprawdę wrażliwe i podatne na podrażnienia. Na szczęście brwi takie nie są. Czym są tusze do brwi? Zwykłymi maskarami, tylko w szerszej gamie odcieni.  Szczoteczka z tuszu może być za duża, ale wystarczy kupić specjalny aplikator w drogerii i drażniącą spojówki maskarę można zużyć praktycznie do końca.

Perfumy nie w naszym guście

Jeśli nam się nie podobają, ale nie powodują odruchu wymiotnego, mogą służyć jako odświeżacz powietrza w łazience lub środek do nadawania ładnego zapachu pościeli.

Komentarze (6)

ELLE

4 lata temu

PERFUMY NIE W MOIM GUSICE NAJLEPIEJ ODDAC KOMUS BO NAWET JAKO ODSIWEZACCZ POWIETRZA NIE BEDA FAJNE JAK ZAPACH MI SIE NIE PODOBA!

Mindi

4 lata temu

Myślę, że każda z nas ma jakieś swoje pomysły na wykorzystanie nietrafionych kosmetyków. Kremy, które nie mogę stosować do twarzy wykorzystuję do pielęgnacji dekoltu, łokci i kolan. Balsam, któremu kończy się termin ważności używam do pielęgnacji kanapy ze skóry. Perfumy wydaję, jeśli mi się zapach nie podoba to zwykle nie mogę go znieść. A zbyt ciemny podkład rozjaśniam jasnym pigmentem albo dodaję do kremu i stosuję jako BB 🙂

ewalub

4 lata temu

Takie kosmetyki najczęściej wymieniam z koleżankami z pracy. Sama też od nich dostaję te, które im nie bardzo pasują. Na pewno nie wyrzucę nietrafionego kosmetyku, zawsze coś wymyślę, by jednak został on zużyty.

EWA

4 lata temu

JA JESTEM ZA UZYCIEM PERFUM JAKO ODSWIEZACZA DO POWIETRZA BARDZO DOBRY POMYSL!

    ewalub

    4 lata temu

    Mój mąż czasem takie nietrafione zapachy używa do przemywania czegoś, np. nożyka w golarce 🙂

EWA

4 lata temu

z tymi nietrafionymi perfumami to rzeczywiscie dobry pomysl wykorzystac je jako odswiezacz powietrza, bo troche szkoda wyrzucic ja tez tak robie!

Zostaw komentarz