czy warto robić zakupy online

Kupowanie za pośrednictwem internetu staje się coraz popularniejsze. Choć jest ono na wiele sposobów wygodne, to nadal spora część Polaków boi się internetowych zakupów i wybiera te tradycyjne. Niestety, nie zdają oni sobie sprawy z tego, że w ten sposób tracą zazwyczaj nie tylko więcej pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Warto dowiedzieć się, dlaczego kupowanie przez internet się opłaca.

Zakupy online – zalety

Pierwszą zaletą zakupów przez internet jest oszczędność czasu. Często wraca się po pracy zmęczonym i bez sił, a trzeba jeszcze zrobić zakupy, ugotować coś do jedzenia i ewentualnie posprzątać. Jak zrobić to wszystko w tak krótkim czasie? Kupowanie w sklepach internetowych pozwala zaoszczędzić czas – wystarczy wejść na konkretną stronę, wybrać interesujące produkty (także spożywcze) i czekać już tylko na dostawę. A czas, który dzięki temu zaoszczędzono, można spędzić na czymś przyjemniejszym. Drugą zaletą jest oszczędność pieniędzy – wchodząc do sklepu stacjonarnego, ludzie często łapią się na tym, że wychodzą z niego z kompletnie innymi produktami niż te, po które zamierzali przyjść. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy takie zakupy robi się z dziećmi – marketingowcy umieszczają produkty dla maluchów na wysokości ich wzroku po to, aby kusić ich słodkimi batonami lub zabawkami.

Odbiór w punkcie

Kupowanie online daje nam możliwość decydowania o tym, gdzie będzie dostarczona przesyłka. Niektóre galerie handlowe, np. takie jak https://posnania.eu, umożliwiają klientom zamówienie ubrań na adres centrum, a następnie przymierzenie ich na miejscu. W razie problemów (np. nieodpowiedniego rozmiaru) od razu można zwrócić taką przesyłkę. To wyjątkowo wygodne, gdyż unika się chodzenia na pocztę i stania w długich kolejkach. Także same sklepy mają podobną metodę – zamówione rzeczy po odbiorze można przymierzyć na miejscu i w razie problemów wymienić je lub zwrócić.

Porównanie różnych ofert

Decydując się na zakupy w internecie, ma się możliwość szybkiego porównania cen tych samych produktów np. z różnych sklepów. Szczególnie przydatne jest to podczas kupowania sprzętów elektronicznych – dzięki temu nie trzeba przepłacać i można wybrać najbardziej opłacalną opcję. Co więcej, przy produktach najczęściej spotkać można opinie innych klientów, więc dodatkowo ma się możliwość sprawdzenia produktu oraz zobaczenia go na zdjęciach. W internecie ma się więcej czasu na podjęcie decyzji, co często wpływa na to, że nie kupuje się pod wpływem emocji – często, zanim kliknie się przycisk „kup” mija sporo czasu, dlatego takie zakupy są po prostu przemyślane.

Tekst partnera

7 KOMENTARZE

  1. Zakupy w internecie mają wiele zalet. Sama jednak zdecydowanie częściej robię je w sklepach stacjonarnych. Ze sklepów internetowych najczęściej zamawiam zabawki

  2. Jedna moja koleżanka, gdy była na macierzyńskim to ciężko jej było wybrać się na zakupy a potrzebowała nowych spodni. Zamówiła w sklepie internetowym towar za ok 5000 zł, z czego wybrała dwie pary a resztę oddała 🙂

  3. Ja uważam, ze lepiej kupować online, bo nie trzeba tego potem nosić do domu, tylko nam przywiozą:)

  4. Wszystko zależy od tego co kupuję. Są takie rzeczy jak AGD czy książki i kupuję je w internecie. Ale ubrania muszę przymierzyć. Próbowałam kilka razy, kupiłam przez internet a potem musiałam odsyłać i nie lubię tego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ