Styl życia

Czy warto robić zakupy online?

czy warto robić zakupy online

Kupowanie za pośrednictwem internetu staje się coraz popularniejsze. Choć jest ono na wiele sposobów wygodne, to nadal spora część Polaków boi się internetowych zakupów i wybiera te tradycyjne. Niestety, nie zdają oni sobie sprawy z tego, że w ten sposób tracą zazwyczaj nie tylko więcej pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Warto dowiedzieć się, dlaczego kupowanie przez internet się opłaca.

Zakupy online – zalety

Pierwszą zaletą zakupów przez internet jest oszczędność czasu. Często wraca się po pracy zmęczonym i bez sił, a trzeba jeszcze zrobić zakupy, ugotować coś do jedzenia i ewentualnie posprzątać. Jak zrobić to wszystko w tak krótkim czasie? Kupowanie w sklepach internetowych pozwala zaoszczędzić czas – wystarczy wejść na konkretną stronę, wybrać interesujące produkty (także spożywcze) i czekać już tylko na dostawę. A czas, który dzięki temu zaoszczędzono, można spędzić na czymś przyjemniejszym. Drugą zaletą jest oszczędność pieniędzy – wchodząc do sklepu stacjonarnego, ludzie często łapią się na tym, że wychodzą z niego z kompletnie innymi produktami niż te, po które zamierzali przyjść. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy takie zakupy robi się z dziećmi – marketingowcy umieszczają produkty dla maluchów na wysokości ich wzroku po to, aby kusić ich słodkimi batonami lub zabawkami.

Odbiór w punkcie

Kupowanie online daje nam możliwość decydowania o tym, gdzie będzie dostarczona przesyłka. Niektóre galerie handlowe, np. takie jak https://posnania.eu, umożliwiają klientom zamówienie ubrań na adres centrum, a następnie przymierzenie ich na miejscu. W razie problemów (np. nieodpowiedniego rozmiaru) od razu można zwrócić taką przesyłkę. To wyjątkowo wygodne, gdyż unika się chodzenia na pocztę i stania w długich kolejkach. Także same sklepy mają podobną metodę – zamówione rzeczy po odbiorze można przymierzyć na miejscu i w razie problemów wymienić je lub zwrócić.

Porównanie różnych ofert

Decydując się na zakupy w internecie, ma się możliwość szybkiego porównania cen tych samych produktów np. z różnych sklepów. Szczególnie przydatne jest to podczas kupowania sprzętów elektronicznych – dzięki temu nie trzeba przepłacać i można wybrać najbardziej opłacalną opcję. Co więcej, przy produktach najczęściej spotkać można opinie innych klientów, więc dodatkowo ma się możliwość sprawdzenia produktu oraz zobaczenia go na zdjęciach. W internecie ma się więcej czasu na podjęcie decyzji, co często wpływa na to, że nie kupuje się pod wpływem emocji – często, zanim kliknie się przycisk „kup” mija sporo czasu, dlatego takie zakupy są po prostu przemyślane.

Tekst partnera

Komentarze (7)

azalia

4 lata temu

Zakupy online są bardzo wygodne i dlatego je lubię;)

Mindi

4 lata temu

Wszystko zależy od tego co kupuję. Są takie rzeczy jak AGD czy książki i kupuję je w internecie. Ale ubrania muszę przymierzyć. Próbowałam kilka razy, kupiłam przez internet a potem musiałam odsyłać i nie lubię tego.

    ewalub

    4 lata temu

    Mnie się chyba dwa razy udało kupić ciuszka przez internet

Ana

4 lata temu

Ja uważam, ze lepiej kupować online, bo nie trzeba tego potem nosić do domu, tylko nam przywiozą:)

ewalub

4 lata temu

Jedna moja koleżanka, gdy była na macierzyńskim to ciężko jej było wybrać się na zakupy a potrzebowała nowych spodni. Zamówiła w sklepie internetowym towar za ok 5000 zł, z czego wybrała dwie pary a resztę oddała 🙂

la mujer

4 lata temu

Ja kupuję tylko przez internet:) Nie lubię łazić po sklepach z ciuchami.

ewalub

4 lata temu

Zakupy w internecie mają wiele zalet. Sama jednak zdecydowanie częściej robię je w sklepach stacjonarnych. Ze sklepów internetowych najczęściej zamawiam zabawki

Zostaw komentarz