opalenizna

Każdego roku podczas wakacji, szczególnie w czasie krajowych i zagranicznych wyjazdów nad morze  staramy się uzyskać jak najciemniejszy odcień opalenizny.  Zazwyczaj udaje się nam osiągnąć zamierzony efekt, który niestety po kilku tygodniach spędzonych w  pracy się ulatnia. Właśnie dlatego postanowiłyśmy przedstawić Wam kilka ciekawych porad, dzięki którym będziecie mogły cieszyć się złotą opalenizną przez długi czas.

  1. Odpowiednie przygotowanie

Aby przedłużyć efekt letnich kąpieli słonecznych musisz pamiętać o pielęgnacji i nawilżaniu skóry, to właśnie dobrze przygotowana skóra najlepiej przyjmuje promienie słońca. Właśnie dlatego co najmniej raz dziennie powinnaś smarować całe ciało balsamem, mleczkiem lub masłem nawilżającym, a ponadto raz w tygodniu wykonywać dokładny peeling mechaniczny.

  1. Bezpieczne opalanie

Przede wszystkim musisz zapamiętać, że jeśli chcesz zachować zdrową opaleniznę jak najdłużej musisz opalać się stopniowo i z umiarem. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie tego procesu nabierania brązowego odcienia się z dnia na dzień, jedna warstwa po drugiej. Bardzo istotna jest tutaj wysoka ochrona przeciwsłoneczna, przy jasnej karnacji nawet w granicach 50 SPF podczas pierwszych dni na słońcu.

  1. Po opalaniu

Zaraz po spłukaniu całego ciała (najlepiej jeszcze podczas przebywania na basenie lub na plaży) powinnaś zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Doskonale sprawdzi się w takim wypadku olejek lub lekkie mleczko do ciała. Pamiętaj, że każde opalanie powinnaś zakończyć zabezpieczeniem skóry przed jej gwałtownym wysuszeniem.

  1. Powrót z wakacji

kapiel-wodnaJeśli zgodnie z naszymi zaleceniami stosowałaś się do wytycznych opisanych powyżej nie powinnaś mieć problemu z tym podpunktem. Sprowadza się on do kontynuacji dobrych praktyk  związanych z nawilżaniem skóry. Musisz bezwzględnie pamiętać, iż o skórę odwodnioną należy bezwzględnie dbać, a mianowicie nawilżać ją i natłuszczać niemal nieustannie. Stosuj więc codziennie odpowiednie nawilżacze, w zależności od Twoich upodobań mogą to być: mleczka, balsamy, olejki lub masła kosmetyczne.

Paradoks opalania polega na tym, że skóra, która opala się najwolniej traci kolor najszybciej. Właśnie dlatego staramy się Ciebie namówić do racjonalnego opalania, podczas którego będziesz korzystać z kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Takie działanie nie tylko zapewni Ci zachowanie złocistej karnacji na dłużej, ale również ochroni Twoją cerę przed  przedwczesnym starzeniem.