w cieniu magnolii

Lato sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W słoneczne dni aż chce się usiąść w parku i nacieszyć słońcem. To też doskonała okazja, żeby nadrobić zaległości czytelnicze. Przedstawiamy 3 powieści obyczajowe, po które warto sięgnąć tego lata.

Obca w świecie singli – Krystyna Mirek

To historia dwóch par, które się od siebie oddalają przez zbyt intensywną pracę mężczyzn. Panowie spędzają całe dnie w firmie, ale czynią to z różnych powodów. Jeden ucieka w pracę i romans przed rodziną, do posiadania której nie dojrzał. Nie chce zajmować się córką i domowymi sprawami. Woli siedzieć całe dnie w restauracji generującej straty. Pozostawia swoją partnerkę z córką i długami.  Drugi mężczyzna chce zasłużyć na uznanie przyszłego teścia i spędza w pracy całe dnie. Jego partnerka ma mu to za złe i w końcu go zostawia. Drogi kucharza, który został porzucony i zdradzonej kobiety, nieoczekiwanie się krzyżują. Czy mężczyzna pomoże jej pozbyć się długów? Co jeszcze zmieni w jej życiu?  Obca w świecie singli to ważna powieść obyczajowa. Dzisiaj wszyscy spędzają sporo czasu w pracy. Czasem aż do przesady. W braniu nadgodzin przodują mężczyźni, a ich partnerki czują się samotne w związku. To niewątpliwie temat, nad którym warto pokłonić się wraz z Krystyną Mirek i przypomnieć sobie starą życiową prawdę: praca, pasja ani pieniądze nie zastąpią nam miłości oraz szczęścia, które z niej płynie.

obca w świecie singli

Serce w skowronkach – Magdalena Kordel

To dalsza część przygód Konstancji, Pogubionej Agaty i Dobrochny, które znamy z powieści Serce z piernika. Tym razem Konstancja otrzymuje intratne zlecenie, które musi osobiście zawieźć. Gdy wychodzi od zleceniodawcy upada i uszkadza sobie rękę. Trafia do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Gdy wraca do domu postanawia kontynuować rodzinne tradycje i otworzyć własną cukiernię. Zatrudniając personel, zyskuje pewność, że nawet niedyspozycja zdrowotna nie pozbawi jej środków do życia. Konstancja może liczyć na wsparcie przyjaciółki, Imki oraz Kuby. Mężczyzna coraz mocniej zakochuje się w pani cukiernik. Czy jednak uda im się stworzyć szczęśliwy związek? Kobiety z rodziny Konstancji są skazane na życie bez mężczyzn. Za sprawą Starej Anny Konstancja odkrywa rodzinne sekrety. Jej babka wciąż wypatruje przez okno ukochanego syna, którego utraciła podczas wojny.  Los niesie dla niej miłą niespodziankę…

serce w skowronkach

 

W cieniu magnolii – Anna Płowiec

To jedna z najbardziej wzruszających historii o miłości, przy której łzy same płyną po policzkach.  Alicja jest dziewczyną z dobrego, krakowskiego domu. Jej matka zapewnia jej życie na naprawdę przyzwoitym poziomie. Alicja została obdarzona niezwykłą urodą. Podczas jednego z wypadów do klubu poznaje Leszka. Mężczyzna nie wywiera na niej najlepszego wrażenia, ale coś ją do niego ciągnie. Alicja wiąże się z Leszkiem, który jest chytry i przebiegły. Potrafi nią manipulować i sprawia, że młoda kobieta żyje w strachu. Ma też w sobie sporo uroku, którym omamia kobiety. Gdy podczas jego wyjazdu za granicę poznaje Janka, zakochuje się w nim. Alicja widzi, że ten mężczyzna jest zgoła inny niż Leszek. Przy nim niczego nie musi się bać.  Może być sobą i cieszyć się życiem. Janek się o nią troszczy, nie jest skąpy, wręcz przeciwnie. Niestety, Leszek staje na drodze do szczęścia Alicji. Grozi, że Jankowi stanie się coś złego, jeśli ona go zostawi. Po latach w progu domu Alicji zjawia się jej dawna miłość. Czy tym razem los połączy tych dwoje?