żyrandol do salonu

Salon to serce domu. Oświetlenie w umiejętny sposób może podkreślić jego zalety i pozostawić w mroku mniej atrakcyjne strefy tego pomieszczenia. Jeśli interesuje Was oświetlenie do salonu, to sprawdźcie nasze propozycje najmodniejszych lamp w tym sezonie.

Salon jest pokojem, z którego korzystają wszyscy członkowie rodziny, bardzo często w tym samym czasie. Powoduje to konieczność wyodrębnienia w nim stref dla odmiennych czynności, a co za tym idzie – zapewnienia różnego typu lamp. Inne oświetlenie jest niezbędne np.: do czytania, inne do oglądania telewizji czy pogaduszek przy kawie. Zasadniczo w każdym salonie powinien znaleźć się żyrandol lub lampa wisząca jako główne źródło światła, lampa stojąca, mała lampka stolikowa. W zależności od konkretnego wystroju przydatne mogą być też kinkiety czy małe reflektorki, które zapewniają niezbędne oświetlenie punktowe. Kilka źródeł światła, oprócz funkcji praktycznych, ma też niewątpliwie duże walory dekoracyjne.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Lampy w salonie wcale nie muszą być z jednej linii. Wprost przeciwnie, komplet może wyglądać nudno. Najlepiej różnicować design, dopasowując ich kształt do wielkości salonu. Dobrze jednak, by wszystkie lampy łączył albo kolor albo rodzaj materiału, czy też forma – mówi ekspert ze sklepu Lampy.pl.

 Wiele zmieniło się też w zasadach związanych z doborem lamp do stylu wnętrza. Drewniane lampy wiszące zdobią nie tylko mieszkania w stylu eko, podobnie jak np.: miedziane lampy, łączone z nowoczesnym budownictwem, z powodzeniem odnalazły się w tradycyjnych wnętrzach. Wszystko jest kwestią gustu i dopasowania do innych dodatków, które już posiadamy. Czas więc na konkretne propozycje lamp, które wyznaczają trendy.

Modne lampy do salonu – 5 propozycji

żyrandol arabesque przeźroczysty

Ten żyrandol przypomina klejnot. Ze względu na dekoracyjny kształt może stanowić główną atrakcję wnętrza. Jego reprezentacyjny charakter jeszcze bardziej podkreślą żarówki typu Windstoß. Arabesque wyróżnia się stosunkowo niską cenę w porównaniu do jakości wykonania i przykuwającej uwagę stylistyki.

abażur ze sztucznym futrem

Bardzo ciekawa propozycja. Ukłon w stronę myśliwych i nie tylko.

Ten 6-ramienny żyrandol Huntsman zwraca uwagę niecodziennym wykorzystaniem sztucznego futra na abażurach i kształtem przypominającym poroże. Sprawdzi się nie tylko w leśniczówkach. W nowoczesnych wnętrzach będzie ciekawym elementem wystroju, kontrastującym z mniej wyszukanymi dodatkami – mówi ekspert sklepu lampy.pl.

żyrandol turkusowy

Pełna przepychu propozycja do stylowego wnętrza. Na pewno nie jest to lampa dla miłośników minimalizmu. Wyróżnia ją już niecodzienny, turkusowy kolor. 10 punktów świetlnych ukrytych jest w abażurach z organzy. Chromowane i szlachetnie dekorowane szkło przypomina bajkową scenerię.

lampa stojąca led

W salonie nie może zabraknąć lampy stojącej. Nas urzekła delikatna, nowoczesna lampa ze szczotkowaną powierzchnią niklowaną Nevina. Jej białe światło jest skierowane ku górze i pośrednio rozchodzi się po pomieszczeniu. Posiada funkcjonalny ściemniacz, co sprawia, że jest wymarzonym towarzyszem wieczorów.

lampa wisząca

Bardzo ciekawa forma i niezwykłe efekty świetlne. Klosz lampy wiszącej do salonu Motion przypomina łuski szyszki lub liście karczocha. Światło jest emitowane ze środka i nadaje się jako ogólne oświetlenie wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Dobrze dobrane oświetlenie pozwala kreować miłą i przytulną atmosferę. Sprawia, że dobrze czujemy się we własnym domu. To też dość prosty sposób, by szybko i bez całościowego remontu odmienić salon.