Zawsze jest dobra okazja do tego, by zacząć robić w życiu coś ciekawego, pasjonującego. Dodatkowo każdy, bez względu na wiek ma prawo do szczęścia i miłości. Udowadnia to Katarina Bivald, autorka książki Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty. Powieść o odwadze, sile przyjaźni i tym, że warto podążać za głosem serca, oddaje nam w ręce Wydawnictwo Sonia Draga. Dlaczego warto sięgnąć po nią sięgnąć i bliżej poznać jej główną bohaterkę Anette Grankvist?
Kryzys wieku średniego
Anette jest przed 40-tką. Samotnie wychowuje 19-letnią córkę, która wyprowadza się z rodzinnego miasteczka do Karlskony, gdzie wyjeżdża na studia. Nasza bohaterka jest przerażona faktem, że zostanie sama w czterech ścianach. Praca w lokalnym markecie nie jest jej spełnieniem marzeń. Każdy jej dzień wygląda tak samo nudno i przewidywalnie. Córka Emma, namawia mamę, by znalazła sobie ciekawe zajęcie, które wypełni jej wolny czas. Anette zapisuje się na kurs nauki jazdy na motocyklu. Od zawsze podobała jej się jazda na motocyklu, więc pomysł choć może absurdalny, wydaje się być oryginalną odskocznią od szarej rzeczywistości. Można rzec, że kobieta przechodzi coś w rodzaju kryzysu wieku średniego, ale kto powiedział, że zmiany są zarezerwowane tylko dla młodych? W końcu każdy ma prawo do tego, by zacząć czerpać z życia jak najwięcej.
Kobieta na motocyklu
Pomysł nauki jazdy już po pierwszej lekcji wydaje się Anette kompletną pomyłką. Coś, a właściwie ktoś, nie pozwala jednak zrezygnować jej z zajęć. Z biegiem czasu, kobieta coraz bardziej wpatruje się w przystojnego instruktora – Lukasa, który ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości. Problem w tym, że Anette nie była na randce od ponad dekady, a Lukas jest od niej sporo młodszy. Los sprawia, że zaczynają się spotykać, a Anette zupełnie zapomina o samotności związanej z wyjazdem ukochanej córki. Nauka jazdy i rozwijająca się znajomość prowadzi do poznania motocyklowego gangu, gorącej czekolady czy romantycznych uniesień. Romans trwa, ale pewne zdarzenia sprawiają, że wszystko się dość mocnokomplikuje.
Demencja, dzień Skogahammar i zmiany
Matka Anette choruje na demencję i przebywa w domu opieki. Bohaterka próbuje odkryć jej tajemnicę dotyczącą przeszłości. Dodatkowo zostaje wciągnięta w organizację dnia miasta Skogahammar, z czym wiąże się wiele przygód. Nagle nudne życie Anette zamienia się w pełne niezwykłych projektów, nowych wyzwań i nieoczekiwanego romansu z młodszych kochankiem. Dzień małego miasteczka Skogahammar zmienia życie Anette, w które czytelnik wchodzi z niezwykłą lekkością i przyjemnością. Jakie zmiany czekają bohaterkę książki Katariny Bivald? Czy romans z Lukasem ma szansę na przetrwanie?
Niezwykle zabawna powieść sprawia, że nie można się od niej oderwać. Powieść Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty dostarcza porządnej dawki dobrego humoru i wprowadza w dobry nastrój. To idealna propozycja na wakacyjny czas. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, by przekonać się, że warto mieć w życiu pasje i wierzyć w miłość, która może nas pozytywnie zaskoczyć.
Katarzyna Antos