jak zrobić ładne wakacyjne selfie

Na pewno nie raz widziałaś, że twoi znajomi wrzucają do sieci selfie. Jedne z nich są lepsze, a drugie, cóż, przedstawiają ich w niekorzystnym świetle. Jak zrobić ładne wakacyjne selfie?

Przede wszystkim pamiętaj, że zdjęcia robione z bliska i przez samych siebie mają zaburzone proporcje twarzy. Warto kupić kijek do selfie lub poprosić chociażby przypadkowego przechodnia o pstryknięcie fotki. Można zawsze skorzystać też z funkcji autowyzwalacza w aparacie fotograficznym. Ustawić go na kamieniu, murku lub pniu drzewa, uruchomić serię zdjęć i się ustawić w wybranym miejscu. Na takim zdjęciu zawsze wyjdziemy korzystniej niż na selfie. Czasem jednak chcemy sobie sami zrobić zdjęcie. O czym należy pamiętać, aby wyszło ładne?

Zmatowienie twarzy

Nie chcesz straszyć ludzi blaskiem niczym Edward ze Zmierzchu, dlatego zmatowij twarz za pomocą pudru.  Jeśli nie masz go pod ręką, przetrzyj delikatnie lico chusteczką higieniczną. Ona wchłonie nadmiar sebum, które odpowiada za nieestetyczne świecenie się twarzy.  Dodatek pudru sprawi też, że pory na twarzy będą sprawiały wrażenie mniej widocznych.

Podkreślone usta

Malując usta szminką, nadajesz twarzy koloru, wyrazu i odpowiednich proporcji.  Naprawdę pomadka na wargach potrafi zdziałać cuda. Dzięki niej nie będziesz wyglądała bezbarwnie, szaro i nudno. Nie ma nic bardziej kobiecego niż usta podkreślone szminką.

Zdjęcie z góry

Gdy robisz zdjęcie z góry, wychodzisz na nim szczuplejsza i atrakcyjniejsza. Ta perspektywa odbiera parę kilo i nadaje twarzy delikatny wygląd. Gdy robisz zdjęcie z dołu, zyskujesz drugi podbródek. Poza tym wyglądasz jak mały potwór, który ma ogromną brodę i nos, a małe czoło. Krótko mówiąc, twoja twarz sprawia wrażenie takiej z zaburzonymi proporcjami.

Zdjęcie z jak największej odległości

Im bliżej robisz zdjęcie, tym bardziej wielka i plaskata robi się twoja twarz. Przecież nie o to chodzi, by wyglądać jak w krzywym zwierciadle. Chcesz wypaść atrakcyjnie, dlatego staraj się zrobić selfie możliwie z jak największej odległości.

Wybór odpowiedniego tła

Niech na zdjęciu nie widać kubłów na śmieci, pustych puszek po piwie itp. Tło fotografii jest bardzo ważne. Czasem jeden szczegół ośmiesza nas i psuje odbiór. Znasz zapewne dziewczyny wrzucające selfie z łazienki, gdzie w tle widać zlew.