Artykuły Moda

Czego nie powinnaś zakładać podczas upałów?

czego nie powinnaś nosić w upalne dni

Od ponad tygodnia w Polsce leje się żar z nieba. Przy takich warunkach atmosferycznych naprawdę trudno normalnie funkcjonować. W pracy nie umiemy się skupić na swoich obowiązkach. Po powrocie do domu nie mamy ochoty nawet jeść obiadu, nie wspominając o tym, żeby pójść na miasto coś załatwić. Czego nie powinnaś zakładać podczas upałów?

Jeansy

Jeansy są grube, często zawierają dodatek elastanu i ich noszenie podczas upałów grozi odparzeniami. Nie zapewniają też odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co zwłaszcza w przypadku kobiet może doprowadzić do bolesnych infekcji intymnych. Podczas upałów załóż sukienkę lub spódnicę, aby powietrze mogło swobodnie przepływać. Będzie ci z pewnością chłodniej, więc warto się poświęcić i ogolić nogi.

Sukienki z elastanu i izoprenu

Sukienka sukience nierówna. Niestety, producenci odzieży uznali nas chyba za leniwe i niechętne prasowaniu ubrań, dlatego wypuszczają odzież z elastanu i izoprenu. Owszem, sztuczne tkaniny się nie gniotą, ich produkcja jest dużo tańsza, ale też odparzają skórę. Naprawdę mając na sobie ubrania z elastanu, można przegrzać organizm. To bardzo niekomfortowe tkaniny, dlatego warto przejść się na targ i poszukać sukienek z bawełny lub lnu. Wiskoza i modal też są mile widziane.

Bluzki z tworzyw sztucznych z długimi rękawami

Niektóre z nich odsłaniają ramiona i mają iście letnie wzory. Niestety, elastyczna bluzka z długim rękawem to prawdziwa zmora podczas upałów. Taki strój można wręcz uznać za swoiste narzędzie tortur. W upalne dni zakładaj bluzki na ramiączkach z przewiewnych materiałów oraz bawełniane koszulki z krótkim rękawem. Olej przez chwilę modę i patrz na wygodę.

Wełniane topy

W wielu sklepach można znaleźć wełniane topy, to prawdziwy hit tego sezonu. Niestety, bardzo niepraktyczny, w którym można się przegrzać i nabawić odparzeń. Gdy żar leje się z nieba, postaw na wygodę. Wełniany top może wygląda ciekawie, ale czy chcesz cierpieć w nim katusze, idąc po zakupy?

Bluzki z krótkim rękawem i golfem

Nie wiemy, co przyświeca niektórym twórcom mody, ale bluzki z krótkim rękawem i golfem mają się latem tak jak pięść do nosa. Czy projektanci postanowili uczynić z kobiet świętego Aleksieja, który umartwiał się, zadając cierpienie swojemu ciału?

Grube spódnice

Wełniane i elastyczne spódnice zostaw na jesień i zimę. Teraz noś te z bawełny, wiskozy lub lnu. W innych po prostu możesz się ugotować. A przecież nie o to ci chodzi. Spódnice to świetne rozwiązanie na upalne dni, gdyż zapewniają przepływ powietrza, ale muszą być też wykonane z odpowiednich tkanin.

Komentarze (4)

ewa123

4 lata temu

sukienki z elastanu to prawdziwa zmora w czasie upalow,nawet njaladniejsze!

Mindi

4 lata temu

Latem zakładam ubrania z delikatnych i przewiewnych tkanin. Lubię w gorące dni duże dekolty, sukienki lub cienkie szorty z bawełnianą podkoszulką. Nie chodzi mi tylko o to, że mogłabym odparzyć skórę, ale także lubię czuć się świeżo i dbam aby się zbytnio nie pocić w źle dobranych ubraniach.

    ewalub

    4 lata temu

    Te z lubię takie lekkie ubrania. Bardzo lubię krótkie i delikatne dziewczęce sukienki, krótkie szorty, koszulki na ramiączkach i sandałki 🙂

ewalub

4 lata temu

Mam w pracy koleżankę, bardzo ładna i zgrabna dziewczyna, która wyjątkowo nie lubi pokazywać nóg- zupełnie nie wiem dlaczego. W każdym razie, podczas ostatnich upałów nawet i ona założyła krótką sukienkę 🙂

Zostaw komentarz