Kolekcjonowanie butów to bardzo przyjemne zajęcie. Jednak, decydując się na zakup zimowego obuwia, oprócz wyglądem, musimy kierować się także komfortem noszenia. Jakie buty są najlepsze na zimę?

Zima w mieście to nie lada wyzwanie dla naszych butów. Śnieg, śliskie chodniki, posypane solą i piaskiem, do tego często krzywe i dziurawe. Taka codzienna droga może bardzo zaszkodzić naszym nowym, nawet najdroższym butom.

Jakie wybrać buty na codzienny marsz do pracy, czy na spacer, aby po pierwsze nie zmarznąć w stopy, i po drugie – aby buty nam nie przemokły ani się nie zniszczyły? Czym się kierować, oprócz ceną, oczywiście?

Skórzane kozaki

Bez wątpienia skórzane kozaki są najbardziej eleganckimi zimowymi butami. Pięknie prezentują się na nogach i dodatkowo wyszczuplają łydki. Najbardziej klasyczne to czarne lub brązowe buty z wysoką cholewą. Możemy zdecydować się na obcasy, lub płaskie – obcas jest oczywiście bardziej kobiecy, ale mnie wygodny. Skórzane kozaki są warte swojej ceny. Wydatek rzędu 300 zł wzwyż może wydawać się duży, ale pamiętajmy o tym, że kupując ponadczasowe, klasyczne buty o dobrej jakości możemy cieszyć się nimi kilka sezonów.

Jeżeli buty same w sobie nie są ocieplane, warto o dodatkowe ciepło zadbać samemu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wkładka do butów – w sklepach obuwniczych znajdziemy ich ogromny wybór, od wełnianych, frotte, filcowych do takich z warstwą aluminiową.