Zestawy klocków dla fanów muzyki w każdym wieku
Grafika dostarczona przez partnera

Klocki LEGO to nie tylko zabawka (skądinąd kultowa!), ale również świetny sposób spędzania wolnego czasu. Mnogość zestawów sprawia, że każdy wielbiciel składania znajdzie coś dla siebie – zarówno kilkulatek, jak i nastolatek czy osoba dorosła. Można powiedzieć, że LEGO to swego rodzaju pomost między pokoleniami. Z kolei muzyka podobno łagodzi obyczaje. Czy to nie świetne połączenie? W ofercie LEGO znajdziesz zestawy dla miłośników muzyki w każdym wieku. Przedstawiamy kilka propozycji.

5 zestawów LEGO dla miłośników muzyki

Muzyka to coś, co towarzyszy człowiekowi od urodzenia. Nigdy nie jest się ani za młodym, ani za starym na słuchanie dobrej muzyki. Podobnie jest z zabawą klockami LEGO. W przypadku dzieci budowanie z klocków pozytywnie wpływa na ich rozwój psychofizyczny. Wspomaga motorykę małą, poprawia zdolności manualne oraz – co jest szalenie istotne we współczesnym świecie – uczy kreatywności i nieszablonowego myślenia. LEGO dla dorosłych pozwala się odprężyć i pozbyć nagromadzonego w pracy czy na uczelni napięcia. Ponadto wspomaga koncentrację i jest swego rodzaju treningiem dla mózgu. Poza tym nie ma co ukrywać – jest to po prostu świetna zabawa, która dostarcza zastrzyku endorfin!

LEGO The Rolling Stones

Kultowe logo zespołu The Rolling Stones jest rozpoznawalne na całym świecie. Można je znaleźć na koszulkach i innych przedmiotach użytkowych. Dzięki zestawowi LEGO The Rolling Stones może też zagościć w twoim domu jako unikatowy model 3D. Zestawy LEGO dla dorosłych są częścią serii LEGO Art. To konkretne logo składa się z 1998 elementów i 9 płytek konstrukcyjnych, a także ramki i dwóch wieszaków. Zestaw LEGO The Rolling Stones powstał z okazji 60. rocznicy utworzenia zespołu, a zatem możesz dorzucić swoją cegiełkę (i to dosłownie) do tego hołdu. Model zbudowany z elementów Lego The Rolling Stones możesz powiesić na ścianie, co stanowi niebanalną dekorację – wprost stworzoną dla miłośników mocnych brzmień. W czasie składania delektuj się dźwiękami – po zeskanowaniu kodu QR uzyskasz dostęp do najlepszych utworów Rolling Stonesów.

LEGO Elvis Presley

Kolejna propozycja Lego dla dorosłych to portret niekwestionowanego króla muzyki rozrywkowej – Elvisa Presleya. Zestawy LEGO z serii Art to prawdziwe dzieła sztuki. Tak jest również w tym przypadku. Za pomocą 3445 elementów i 9 płytek dekoracyjnych stworzysz imponujący portret tego nieśmiertelnego muzyka. Zawiesisz go za pomocą dwóch wieszaków. Co więcej – możesz stworzyć kompozycję obrazów, łącząc trzy różne zestawy. Lego zestaw dla dorosłych to wciągające zadanie konstrukcyjne, które uwalnia pokłady kreatywności i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Szczególnie jeśli podczas budowania zanurzysz się w świecie muzyki sprzed kilku dekad, skanując kod QR. Niewielkie elementy sprawiają, że składanie klocków to prawdziwe rękodzieło. Unikatowy projekt LEGO Elvis Presley umożliwia zaś odtworzenie wizerunku Elvisa ze szczegółami.

LEGO Ideas Fender Stratocaster

LEGO Fender Stratocaster to prawdziwa gratka dla melomanów, którzy próbują swoich sił w roli gitarzysty. Za pomocą zestawu zbudujesz kultowy sprzęt muzyczny – gitarę z lat 70. XX wieku oraz wzmacniacz 65 Princeton Reverb. Dość powiedzieć, że grały na niej takie legendy muzyki rockowej, jak Jimi Hendrix czy Eric Clapton. Teraz możesz chwycić za nią i ty. To niesamowite uczucie trzymać w dłoniach tak dopracowany model tej kultowej gitary. Szczegóły i detale zapierają dech w piersiach,

Wzmacniacz ma zdejmowane panele, pod którymi dokładnie przyjrzysz się wnętrzu: płycie głównej, sprężynie pogłosowej czy głośnikowi. Sprzęt połączysz natomiast gumowymi kablami. Całość prezentuje się bardzo realistycznie. Z 1074 elementów zbudujesz gitarę o wymiarach: 36 cm długości, 11 cm szerokości i 3 cm grubości. Mnogość detali (struny, ruchome stroiki, przełącznik nożny, tekstylny pasek, kable itp.) sprawia, że nie oderwiesz od niej wzroku. Ten LEGO zestaw dla dorosłych to must have dla kolekcjonerów.

LEGO Party Llama BeatBox

Zestawy LEGO powiązane tematycznie z muzyką są przeznaczone również dla dzieci. Świetną propozycją jest kolorowy zestaw Llam BeatBox, składający się z 82 elementów. Składanie klocków to jednak tylko część kreatywnej zabawy. Ogromną frajdę sprawia możliwość stworzenia własnych teledysków. W tym celu należy pobrać na telefon aplikację Vidiyo. Głównym bohaterem zabawy jest postać Lamy. Specjalne efekty można natomiast odblokować za pomocą 14 losowych BeatBitów i dwóch specjalnych BeatBitów. Korzyści z zabawy tym zestawem LEGO są nieocenione; dziecko korzysta z telefonu w kreatywny sposób i z biernego odbiorcy staje się twórcą.

LEGO Candy Mermaid BeatBox

Z tej samej muzycznej serii pochodzi zestaw LEGO Candy Mermaid. Urocza syrenka stanie się bohaterką kreatywnych teledysków, które dziecko stworzy za pomocą aplikacji Vidiyo. Sam zestaw składa się z 71 elementów i znajdziesz w nim takie akcesoria jak: lody, syreni ogon lub gitara. Każde dziecko z powodzeniem stworzy również własne dekoracje. Podobnie jak w poprzednim zestawie, tak i tutaj do dyspozycji dziecka jest 14 losowych BeatBitów i dwa specjalne BeatBity, które odblokowują efekty specjalne. Cała seria udowadnia, że korzystanie ze smartfona może być kreatywne i pobudzające wyobraźnię. To odpowiedź twórców na zmieniające się realia, w których dorastają nasze dzieci.