skora-jesienia

Tegoroczne lato minęło bezpowrotnie pozostawiając po sobie jedynie opaleniznę oraz przesuszoną, podrażnioną skórę twarzy jako efekt nadmiernej ekspozycji na słońce. Jesień to idealny czas, aby pozwolić jej odpocząć i zregenerować się.

Odpowiednie oczyszczanie

Na początek upewnij się, czy preparaty, jakich używasz do oczyszczania skóry twarzy są dla ciebie odpowiednie. Inne potrzeby od skóry tłustej ma skóra sucha, jeszcze inne skóra naczynkowa czy ze skłonnością do przebarwień. Oczyszczanie skóry przebiega w kilku krokach, a pierwszym z nich z reguły jest demakijaż. Idealną alternatywą dla sztucznych środków kosmetycznych przeznaczonych do demakijażu jest stosowanie naturalnych olejków. Zalet ich stosowania jest bardzo dużo, od stosunkowo niskiej ceny i dużej wydajności, poprzez poprawę stanu skóry twarzy i dekoltu, aż po głęboką pielęgnację i odżywianie cery. Do oczyszczania twarzy warto używać naturalnych kosmetyków z delikatnymi substancjami myjącymi. W sklepie Naturalny.pl można znaleźć ekologiczne płyny, żele, pianki i mleczka przeznaczone do wymagającej skóry, jak również naturalne olejki kosmetyczne idealne do demakijażu.

Pielęgnacja i nawilżenie

Nasza skóra w dużej części składa się z wody. Aby utrzymać jej odpowiednie nawodnienie, ważne jest stosowanie takich produktów do pielęgnacji, które zapewnią wielogodzinne nawilżenie. Warto stosować kremy będące kompleksem składników odżywczych oraz ochronnych, jak aloes czy filodendron. Odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie sprzyjają regeneracji skóry i przywracają jej prawidłową strukturę hydrolipidową. Dodatkowo ochraniają skórę i głęboko ją zmiękczają. Można stosować krem o lekkiej konsystencji, który nawilża, zmiękcza i odżywia skórę dzięki doskonałemu połączeniu składników, jakim jest nawilżająco-łagodzący aloes, odżywczy olej kokosowy, łagodząco-naprawczy panthenol (prowitamina B5) i fenomenalny w swoim działaniu odbudowującym i regeneracyjnym rokitnik. Takie połączenie wyjątkowo skutecznie chroni skórę dzięki bogactwie witamin, antyoksydantów i minerałów, wspomaga także mikrokrążenie i właściwe nawodnienie skóry. Aloes, olej kokosowy, rokitnik i Panthenol także łagodzą podrażnienia i stany zapalne cery problematycznej.

Uważaj na zagrożenia

pielegnacja-skory

Faktem jest jednak, że nawet najlepsza ochrona i pielęgnacja nie ustrzeże nas przed działaniem takich szkodliwych czynników, jak zanieczyszczenie powietrza, dym czy… stres. Wszystkie z nich możemy jednak redukować w miarę swoich możliwości. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, jak najczęstsze spędzanie czasu na świeżym powietrzu to tylko niektóre ze sposobów walki o zdrową i piękną skórę. Jesień to okres szczególny również ze względu na to, że częściej niż zwykle dopada nas stres czy zmęczenie. Nie pozwalajmy na to. Odpowiedni sen, dobra książka, wieczorny relaks przy kieliszku wina na pewno dobrze wpłyną nie tylko na naszą kondycję psychiczną, ale także na stan naszego zdrowia, w tym również skóry.

Autor: Natalia Wieteska