Mat, czyli kwintesencja klasyki

Mat stanowi kwintesencję klasyki. Jeśli chcesz wyglądać zjawiskowo na przyjęciu, małą czarną połącz z czerwonymi ustami. Oczywiście krwista pomadka powinna charakteryzować się matowym wykończeniem. Zanim jednak pokryjesz wargi czerwienią, wykonaj delikatny peeling. Maty bezlitośnie podkreślają suche skórki, każda, nawet ta niewidoczna gołym okiem, zostanie wyeksponowana. Na rynku można znaleźć gotowe scruby, które zostały opracowane z myślą o pielęgnacji ust. Chcesz zaoszczędzić? Przygotuj peeling we własnym zakresie. Pamiętaj, że ze względu na skład, nie powinnaś używać zdzieraków przeznaczonych do innych części ciała. Scrub do ust powinien być … jadalny. W związku z tym najlepiej sprawdzi się mieszanka cukru, miodu i oliwy. Wspomniane składniki mieszasz ze sobą w odpowiednich proporcjach, a uzyskaną papką delikatnie masujesz usta. Cukier powinien rozprawić się z suchymi skórkami i przygotować wargi na spotkanie z matową pomadką.

Zalety pomadek w płynie

Pomadki w płynie zrobiły zawrotną karierę na rynku kosmetycznym. Część z nich przypomina dobrze napigmentowane błyszczyki, inne z kolei mają postać lakieru, który utrzymuje się na ustach przez wiele godzin. Pomadki w płynie sprawdzą się zarówno u osób młodych, jak i kobiet 40+. Dzięki nietypowej formule nie wchodzą one w załamania. Barwna tafla odbija światło niczym lustro i tym samym optycznie powiększa wargi. W przypadku pomadek w płynie nie musisz przejmować się tym, iż twoje wargi utraciły wyraźny kontur. Ta nietypowa formuła wymaga specjalnego aplikatora. Ma to swoje plusy i minusy. Przy pomocy aplikatora dokładnie pokryjesz usta barwną warstwą. Jeśli jednak borykasz się z nawracającą opryszczką, powinnaś przyjrzeć się tradycyjnym szminkom. Sztyft zawsze można przetrzeć środkiem dezynfekującym. W przypadku błyszczyków i pomadek w płynie nie jest to możliwe.

Niezależnie od tego, po jakie wykończenie sięgasz na co dzień, powinnaś dbać o usta. Na noc warto pokryć wargi grubą warstwą odżywczej pomadki. W tej roli najlepiej sprawdzą się sztyfty, które zawierają masło shea, wosk pszczeli i lanolinę. Znajdziesz je w sklepach zielarskich i drogeriach, które oferują naturalne kosmetyki. Możesz też przygotować pomadkę ochronną we własnym zakresie, korzystając z zamówionych półproduktów. Pielęgnacja to podstawa, nawet najlepsza pomadka nie wygląda korzystnie na zaniedbanych ustach.