Katarzyna-Bonda

Katarzyna Bonda w 2007 roku zadebiutowała powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”, którą zdobyła sobie uznanie. Do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach „Sprawa Niny Frank” (2007), „Tylko martwi nie kłamią” (2010) i „Florystce” (2012). Niedawno nakładem wydawnictwa MUZA SA ukazały się nowe książki autorstwa Katarzyny Bondy: „Okularnik” i „Zbrodnia niedoskonała”.

„Okularnik” Katarzyna Bonda

Profilerka Sasza Załuska po wielu perypetiach życiowych podjęła decyzję o powrocie do policji. Wcześniej postanowiła jednak wyjechać na Podlasie, do Hajnówki, aby uczestniczyć w tradycyjnym białoruskim weselu. Na miejscu Sasza staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń, gdyż panna młoda niedługo przed własnym ślubem ginie bez śladu.

Podczas przeprowadzania śledztwa profilerka odkrywa mroczne sekrety mieszkańców miasta. Okazuje się, że w 1946 roku na terenie Podlasia oddział jednego z żołnierzy wyklętych dokonał pogromu wsi prawosławnych. Na oczach profilerki przyjazne miasteczko zamienia się w arenę krwawych porachunków pomiędzy polsko-białoruską ludnością.

„Zbrodnia niedoskonała” Katarzyna Bonda i Bogdan Lach

Zbrodnia niedoskonała to książka oparta na autentycznych sprawach, przydatna zarówno dla profesjonalistów, jak i dla szerszego grona czytelników.

Pytanie: „Czy istnieje zbrodnia doskonała” zadają sobie od wieków kryminolodzy, wiktymolodzy, psychologowie, policjanci, a nawet autorzy powieści kryminalnych. Katarzyna Bonda i Bogdan Lach udowadniają, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Są tylko nieskutecznie działające organy ścigania, popełniający błędy lub bezsilni policjanci, prokuratorzy i sędziowie oraz źle zabezpieczone dowody. Każda sprawa, nawet ta sprzed lat, ma szansę znaleźć swój finał w sądzie. A jeśli na początku śledztwa zaangażuje się do niej profilera, wyjaśnienie jest niemal gwarantowane. Bogdan Lach jest jednym z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie. Razem z dziennikarką Katarzyną Bondą stworzyli fascynującą opowieść o poszukiwaniu śladów niedoskonałości zbrodni. Szczegółowe opisy przypadków, w których polski profiler sporządzał portrety psychologiczne nieznanych zabójców, znakomicie  ilustrują prezentowaną przez niego wiedzę teoretyczną.

Wraz z wydawnictwem MUZA SA przygotowaliśmy nie lada gratkę dla miłośników powieści kryminalnych.  Już dziś weź udział w naszym konkursie i wygraj zestaw książek autorstwa Katarzyny Bondy. Wydawnictwo MUZA SA ufundowało 1 pakiet, w skład którego wchodzą powieść „Okularnik” i oparta na autentycznych wydarzeniach „Zbrodnia niedoskonała”.  Aby go zdobyć wystarczy w kreatywny sposób dokończyć poniższe zdanie.

„Zbrodnia doskonała nie istnieje, ponieważ…”

Odpowiedzi prosimy przesyłać do 05.07.2015 r. do godz. 23:59 na maila konkurs@menopauza.pl

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu:

1) Spośród wypowiedzi nadesłanych do 05.07.2015 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawszą.
2) Fundatorem nagród – 1 zestawu książek Katarzyny Bondy, w skład którego wchodzą powieść „Okularnik” i oparta na faktach „Zbrodnia niedoskonała”, jest wydawnictwo MUZA SA.
3) Konkurs zostanie rozstrzygnięty w ciągu tygodnia od jego zakończenia.
4) Nagroda zostanie wysłana do laureata przez Redakcję portalu Dojrzalakobieta.pl w przeciągu miesiąca od ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu.
5) W zgłoszeniu konkursowym dopuszczalne jest wprowadzenie dodatkowego zdania lub zdań w celu wyjaśnienia swojej koncepcji.
6) Reklamacje dotyczące wyłonienia laureata można zgłaszać w ciągu 7 dni od jego rozstrzygnięcia na adres mailowy: konkurs@menopauza.pl
7) W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.
8) Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
9) Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Tekst sponsorowany